Benzin Fiyatlarına Yeni ÖTV Düzenlemesi, Motorin ve Otogaz Fiyatı İçin İndirim Müjdesi Geldi!

Bu kez pompaya yansıyacak! Akaryakıt fiyatlarına yeni düzenleme geldi. Benzine indirim bir kere daha ÖTV düzenlemesine takılırken motorin ve LPG otogaz fiyatlarına indirim geldi.

Finans 24.12.2021 - 18:32 24.12.2021 - 18:32 Gülcan Özer

Dolar kurunda yaşanan düşüş sonrasında gözler akaryakıt fiyatlarına çevrilmişti. Dolar kurunun 18,25 TL seviyesini görerek tüm zamanların tarihi rekorunu kırmasının ardından TL'ye destek paketinin açıklanması ile kurda sert düşüş yaşanmıştı. 

Dolar kurunun 11 TL seviyesini görmesi ile dolar kurunda yaşanan yükseliş döneminde adeta alev alan akaryakıt fiyatları içinde indirim beklentisi oluşmuştu. Yaşanan düşüş ne yazık ki yapılan yasal düzenleme sonrasında ÖTV ayarlamasına takılmıştı. Bugün motorin fiyatlarına ilk indirim müjdesi geldi. 

EPGİS RESMEN DUYURDU: MOTORİN VE LPG OTOGAZ FİYATLARINA İNDİRİM GELDİ, BENZİN İNDİRİMİ ÖTV'YE TAKILDI!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada motorin ve LGP otogaz fiyatlarına indirim yapıldığı açıklandı. Yapılan açıklamada motorin fiyatlarına 40 kuruş, LGP fiyatlarına ise 1 TL olarak yapılan indirim ne yazık ki ÖTV'de ki kaybın giderilmesinde kullanılacak. 

Benzin fiyatlarına indirim ise 41 kuruş olarak açıklanırken bu tutarın tamamı ÖTV'nin yerine konulması için kullanılacak.  LPG otogaz fiyatları için 72 kuruş, motorin fiyatında ise 5 kuruşluk indirim ise pompaya yansıyacak. Motorin fiyatlarında 5 kuruşluk indirim eleştiri konusu olsada ÖTV kaybı limitinin dolması açısından büyük önem taşıyor. 

epgis motorin açıklaması

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR MOTORİN, LPG OTOGAZ VE BENZİN SATIŞ FİYATI KAÇ TL OLDU?

Benzine gelen indirim, indirim oranı kadar ÖTV'de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatına yansımazken Ankara'da LPG otogaz satış fiyatı 8,03 liraya, İstanbul'da 7,98 liraya ve İzmir'de ise 7,86 liraya satılacak. 

Ankara'da indirimli motorin pompa satış fiyatı 11,48 liraya, İstanbul'da 11,42 liraya ve İzmir motorin pompa satış fiyatı ise 11,50 liraya düşmüş oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@