Benzin, LPG, Motorin Zammı Derken Araç Sahiplerine Bir Kötü Haber Daha Geldi! Yüzde 100 Zam Yaptılar

Akaryakıt fiyatlarına zam haberleri yağmur gibi yağarken araç sahiplerine yeni bir zam haberi daha geldi. Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! 2022 kasko ücretleri ne kadar, kaç TL oldu?

Finans 17.02.2022 - 13:05 17.02.2022 - 13:09 Gülcan Özer

Araç sahipleri için bir kötü haber daha geldi! Yükselen akaryakıt fiyatları nedeni ile araç sahipleri artık zorunlu haller dışında arabalarını kullanmamayı tercih ederken zam yağmurundan kaçmaya çalışan kişilere yeni bir zam haberi daha geldi. 

Brent petrol fiyatı 100 dolar sınırına doğru hareket etmeye devam ederken benzin ve motorine zam beklentisi oluşmuştu. Akaryakıt fiyatları için oluşan zam beklentisi yerine yeni zam haberi 2022 kasko ücretleri için geldi. Ne yazık ki 2022 kasko fiyatları için yüzde 100 zam haberi verildi. Araç kasko fiyatları 2022 ne kadar, kaç TL oldu?

ARABASI OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR! SON DAKİKA ZAM HABERİ GELDİ...

Kasko ücretleri için yapılan zam haberi son dakika olarak duyuruldu, araç sahiplerine kötü haber geldi! Kasko fiyatları yüzde 100 zamlanırken, sigorta şirketlerinin kasko teklifleri değerlendirilerek daha düşük fiyatlarla araç kaskosu yenileme imkanı da bulunuyor. Aylık kasko teklifleri aracını yapılan son benzin ve motorin zammı nedeni ile sık sık kullanmayan kişilerin tercihi haline gelmiş durumda. 

kasko ücretlerine zam haberi

Posta Gazetesi yazarı Bilal Emin Turan tarafından hazırlanan yazıda kasko ücretlerine 2022 yılında pek çok kişinin yüzde 100 zam geldiği yönünde şikayette bulunduğunu belirterek aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi, dolu gibi doğal afetler ve kaza sonucu oluşabilecek zararlara karşı mutlaka kasko yapılması gerektiğini söyledi. 

en ucuz kasko

2022 KASKO DEĞER LİSTESİ VE FİYATLARI! EN UCUZ KASKO TEKLİFİ NASIL ALINIR?

Seçilen teminat ve ek hizmete göre kasko fiyatları belirlenirken daha düşük, ucuz kasko teklifi almak isteyen kişilerin özel kasko paketi alarak fiyat belirleyebileceği belirtiliyor. Kişinin yine yılın belirli dönemlerinde aracını kullanması durumunda yıllık kasko teklifi yerine aylık kasko teklifi istemesi öneriliyor. Böylelikle kasko fiyatı oldukça ucuzluyor. 

Ancak aracını her gün kullanan kişilerin mutlaka aylık yerine yıllık kasko teklifi istemesi öneriliyor. Çünkü 12 aylık kasko teklifi ile sürücülere sigorta şirketleri tarafından daha düşük fiyatlar verilebiliyor. Kişinin profesyonel bir sigorta şirketi ile çalışması yine büyük önem taşırken araç tamiri için yetkili servis yerine sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu şirketi seçmek dahi ödenecek kasko ücretinde ciddi indirim yapılmasını sağlıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@