Benzin Motorin Derken LPG Otogaz Litre Fiyatlarına Dev Kasım Zammı

Benzin ve motorin zamlarının ardından bir kötü haber de LPG Otogaz için geldi. LPG Otogaz fiyatlarına 48 kuruşluk zam yapılacağı öğrenildi. Zamlı fiyatlar Salı gününden itibaren geçerli olacak.

Gündem 01.11.2021 - 11:05 01.11.2021 - 11:05 Mustafa KARAGÖZ

Araç sahipleri için zam haberleri gelmeye devam ediyor. Benzin ve motorin litre fiyatlarına yapılan zamların ardından kasım ayının ilk gününde LPG otogaz litre fiyatlarına dev zam haberi geldi. 

LPG OTOGAZ LİTRE FİYATLARINA 48 KURUŞLUK DEV ZAM

Akaryakıt sektöründen gelen haberlerde 1 Kasım itibariyle LPG Otogaz fiyatlarında zam beklentisi oluştu. 

Söz konusu zammın 1 Kasım Pazartesi gününü 2 Kasım Salı gününe bağlayan gece yarısından itibaren geçerli olacağı ve zam tutarının 48 kuruş olacağı aktarıldı. Zam, ÖTV marjı kalmadığından dolayı doğrudan pompa fiyatlarına yansıyacak. 

LPG'ye gelecek 48 kuruşluk zammın ardından İstanbul'da LPG Otogaz litre fiyatı 6.10 TL'den 6.58 TL'ye çıkacak. Ankara'da 1 litre LPG Otogaz 6.73 TL İzmir'de ise 6.52 TL olacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NEDEN ARTIYOR

Akaryakıt sektöründen gelen son haberlere göre yüksek fiyatlar pompa fiyatlarına yansıyamaya devam edecek. Uluslararası arenada enerji sektöründe yaşanan fiyat artışları, yüksek talep ve lojistik sorunu nedeniyle enerji fiyatları artmaya devam ediyor. Brent petrol fiyatları son dönemlerin en yüksek seviyesinde yer alırken bunun dışında kalan diğer yakıt türleri de artıyor. Küresel piyasalarda yaşanan zamların ardından dolar kurunun TL karşısında yüksek kurda olması fiyatların daha da artmasına neden oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@