Benzin, Motorin, LPG'ye Pazartesi Bir Zam Daha Gelecek Mi?

Benzin LPG ve Motorin fiyatlarına cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere zam gelmişti. Peki Pazartesi günü yeni zam gelecek mi?

Benzin, Motorin, LPG'ye Pazartesi Bir Zam Daha Gelecek Mi?

Dolar kurunun yeniden 13.50 TL sınırına doğru ilerlemesi, brent petrol fiyatlarında yaşanan değişimler nedeniyle akaryakıt ürünleride fiyat artışları yaşanmıştı. EPGİS tarafından ilan edilen iki duyuru ile cuma günü ve cumartesi gününde iki ayrı zam haberi gelmişti.

Sürücülerin merak ettikleri başlık ise, dolar kuruna bağlı nedenlerden dolayı akaryakıt fiyatlarına yeni zamlar gelecek mi?

3 OCAK PAZARTESİ YENİ ZAMLAR GELECEK Mİ?

Dolar kurunun 11.50 TL'ye düştüğü 20 Aralık tarihinden sonra akaryakıt fiyatlarına indirim yapılmış ancak bu indirimler pompa fiyatlarıan yansımamıştı. Sürücülerin merakla beklediği indirim haberleri sadece ÖTV marjına eklenmiş pompa fiyatları zamlı tutarlar üzerinde kalmıştı. ÖTV marjının dolmasının ardından ise indirim beklenirken yeni zamlar duyuruldu.

Dolar kurunun 11.50 TL seviyesinden 13.50 TL seviyesine çıkmasıyla birlikte benzin LPS otogaz ve motorin litre fiyatlarına zam geldi.

Perşembe akşam duyurulan ve Cuma gününden itibaren geçerli olacağı açıklanan zam duyurusunda benzin fiyatlarına 60 kuruşluk artış yaşanacağı ilan edilmişti.

Bu duyurdan bir gün sonra cuma gününde ise üçlü zam haberi geldi. Benzin litre fiyatlarına 69 kuruşluk bir zam daha geleceği ilan edilirken motoin litre fiyatlarıan 1.12 TL LPG otogaz fiyatlarına ise 0.78 TL zam yapıldı.

Yeni Zam Var Mı?

Pazartesi günü duyurulması beklenen yeni bir zam yok. Ancak dolar kurunun hızlı çıkışı veya brent petrol fiyatlarında yaşanbilecek ani yükselmeler yeni hafta içerisinde yeni zam haberleri gelmesine neden olabilir.

İndirim Haberleri de Gelebilir?

Zam haberleri dışında dolar kurunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaret ettiği 11.50 TL seviyeleri yeniden yakalnırsa akaryakıt fiyatlarında önümüzdeki hafta içerisinde indirim haberi gelebilir.

SONRAKİ HABER