Benzin, Motorin Ve LPG Otogaza Zam Geldi! BP İstasyonlarında Artık bu Fiyata Satılacak!

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar ardından akaryakıt şirketleri fiyatlarını güncellediklerini açıkladılar. Türkiye'ye yaygın bayi ağına sahip BP de benzin, motorin, LPG otogaz fiyatlarını açıkladı

Finans 21.11.2021 - 21:46 21.11.2021 - 21:46 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yüksek dolar kurundan dolayı akaryakıt maliyetleri de artmaya devam ediyor. Bir yandan da küresel petrol piyasalarında gerçekleşen fiyat artışları Türkiye'de pompa fiyatlarına yansıyan akaryakıt zamlarını da beraberinde getiriyor. Gelen bu zamlar farklı akaryakıt firmaları tarafından farklı şekilde uygulamaya sokuluyor. 

ZAMLI AKARYAKIT FİYATLARI MERAK EDİLİYOR

Türkiye'nin yaygın ağı bulunan akaryakıt şirketlerinden olan BP de yeni zamları akaryakıt fiyatlarına yansıttılar. Bugünden itibaren zamlı olarak satılmaya başlanan benzin, motorin ve LPG otogaz fiyatları şehirden şehire farklılık gösteriyor. Akaryakıt zamları sonrasında milyonlarca araç sahibi vatandaşlar zamlı fiyatları merak ediyorlar. 

EPGİS AÇIKLADI ŞİRKETLER YENİ ZAMLARI POMPA FİYATLARINA YANSITTI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına gelen zamları duyuran kurum olarak biliniyor. Yapılan son duyuruya göre LPG otogazın litresinde 45 kuruş, benzinin litresine 52 kuruş ve motorinin litresine de 50 kuruş zam yapıldı. Açıklanan bu zam kararları ile de akaryakıt şirketleri fiyat tarifelerinde değişiklik yaptı. 

BP ANKARA, İSTANBUL, İZMİR ZAMLI AKARYAKIT FİYAT TARİFELERİ

BP tarafından yeni zamlı akaryakıt fiyat tarifeleri açıklandı. Buna göre Ankarada benzinin litresi 8,75 TL'den, motorinin litresi 8,80 TL'den ve otogaz LPG'nin listesi 7,46 TL'den satılmaya başlandı. 

BP'nin yeni fiyat güncellemesi ile İzmir'den benzinin litresi 8,76 TL'den, motorinin litresi 8,81 TL'den ve Otogaz LPG'nin litresi 7,27 TL'den satılıyor.

BP'nin İstanbul zamlı fiyat tarifesi ise benzinin litresi 8,69 TL, motorinin litresi 8,74 TL ve Otogaz LPG'nin litresi 7,29 TL olarak açıklandı.

AKARYAKITA YENİ ZAM GELECEK Mİ?

Akaryakıt fiyatlarına yeni zamlar ile alakalı olarak de büyük bir merak yaşanıyor. Sektör kaynakları benzin, motorin ve Otogaz LPG ile alakalı olarak yeni zamların gündemde olabileceğini ifade ettiler. Dolar kurunda meydana gelen fiyat değişimleri akaryakıt zamları ile alakalı olarak belirleyici olacak. Bundan dolayı da dolar kurunun fiyat performansı yakından takip edilmeye devam ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@