Benzin ve Motorin İle Yarışıyor! LPG Fiyatlarına Son Dakika Yeni Zam Açıklaması Geldi

2 Ekim tarihinde 71 kuruşluk tarihi zammın ardından LPG fiyatlarına yeni zam duyurusu geldi. LPG ye zam mı geliyor, LPG fiyatı ne kadar, zam haberleri var mı, yeni zam gelecek mi?

Gündem 20.10.2021 - 15:47 20.10.2021 - 15:48 Gülcan Özer

Akaryakıt fiyatları yoğun zam bombardımanı altında araç sürücülerini zorlamaya devam ediyor. Araba sahipleri gelen zamlar sonrasında depo doldurmak için daha fazla ödeme yapmak zorunda kalırken motorinden sonra bir zam haberi de LPG için geldi. 

MOTORİN ZAMMI SONRASI AKARYAKIT FİYATLARINA YENİ ZAM! LPG YE ZAMMI GELİYOR?

Dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile akaryakıt fiyatlarında da peş peşe zam haberleri gelmişti. Son olarak hatırlanacağı üzere motorinin litre satış fiyatı dün EPGİS tarafından yapılan açıklama ile 23 kuruş zamlanmıştı. Yapılan son zam ile beraber motorin fiyatları son 10 günlük zaman dilimi içinde 87 kuruş zam görmüş oldu. 

Devlet akaryakıt fiyatlarına gelen zamları kontrol altına alabilmek adına ÖTV uygulamasını devreye almış, yapılan zamlar ÖTV'den karşılanmaya başlanmış ve pompaya yansıtılmamıştı. Ancak hem brent petrol hem de dolar kurunda yaşanan yükselişler sonrası ÖTV sıfırlanmış ve yaşanan fiyat artışları pompa fiyatlarıa yansıtılmaya başlanmıştı.

Sözcü Gazatesi tarafından yapılan ve akaryakıt sektörü temsilcilerine dayandırılan habere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere LPG'ye yeni zam haberi verildi. Sektör temsilcileri yapmış oldukları açıklamalarında 2 Ekim tarihinde 71 kuruşluk dev zammın ardından bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere LPG fiyatlarına 23 kuruşluk zam yansıtılacağını açıkladılar. Yapılacak olan zammın ardından Ankara'da 6,03 TL olan LPG 6,26 lirdan satılmaya başlanırken İstanbul'da ise 6,19 liraya yükselecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@