Benzin Ve Motorin Litre Fiyatı Kaç TL Oldu? Petrol Ofisi İstanbul, Ankara, İzmir Akaryakıt Fiyatları

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına gelen zamları araç sahipleri takip etmekte zorlanıyorlar. Benzin ve motorinin litresi ne kadar oldu? İstanbul, Ankara, İzmir Petrol Ofisi akaryakıt fiyatları...

Finans 03.06.2022 - 02:26 03.06.2022 - 02:26 Engin Uzunoğlu

Küresel petrol piyasalarında meydana gelen fiyat değişimleri Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Dolar kurundaki yükselişlerin de etkisiyle hem benzinin hem de motorinin litre fiyatına ardı ardına zamlar yapıldı. Araç sahibi vatandaşlar bu zamları artık takip etmekte güçlük çekiyorlar. Sık sık değişen akaryakıt fiyatları ise büyük bir merakla araştırılıyor.

BRENT PETROL İSTİKRARSIZ FİYATLANIYOR

Son günlerde brent petrolün varil fiyatında karmaşık bir fiyatlama oldukça istikrarsız bir görüntü çiziyor. 120 dolar seviyesine kadar ulaşan brent petrol 112 dolar noktasına kadar gerilemişti. Ardından bir fiyat yükselişi meydana gelen brent petrolde şu anda varil fiyatı 117 dolar oldu. Bu karmaşık fiyatlama Türkiye gibi petrol ürünlerini ithalat ürünü olarak temin eden ülkelerde akaryakıt fiyatlarını değiştiriyor.

DOLAR KURU AKARYAKIT MALİYETLERİNİ ARTTIRIYOR

Dolar kurundaki son günlerdeki yükselişler en çok da akaryakıt ürünlerinin maliyetlerine etki ediyor. Petrol fiyatlarında zaten var olan bu yükselişlerden dolayı olası zam durumu kuvvetleniyor. Buna bir de dolat kuru artışı eklenince zamlar kaçınılmaz hale geliyor. Tüm bu zamların neticesinde ise şu anda hem benzin fiyatları hem de motorin fiyatları tüm dönemlerin en yüksek seviyesi gördü. 

PETROL OFİSİ İSTANBUL, ANKARA, İZMİR BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Son zamların ardından benzin ve motorin fiyatlarında da güncelleme yapıldı. Petrol ofisi istasyonlarında akaryakıt fiyat listeleri yenilendi. İstanbul'da benzinin litresi 26,24 TL, motorinin litresi ise 25,94 TL oldu. Ankara'da ise benzinin litre fiyatı 26,33 TL, motorinin litre fiyatı 26,03 TL olarak satılıyor. İzmir'de benzinin litre fiyatı 26,35 TL, motorinin litre fiyatı ise 26,04 TL olarak satılıyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@