Benzin ve Motorinden Sonra Sıra LPG'de! LPG'ye Büyük İndirim Geliyor

Küresel petrol piyasasında meydana gelen dalgalanmaların ardından Türkiye'de benzin ve motorin fiyatında sürekli hala gelen indirimler şimdi LPG otogazda da gerçekleşeceği belirtildi.

EKONOMİ 23.03.2020 - 12:42 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Küresel petrol piyasasında meydana gelen dalgalanmaların ardından Türkiye'de benzin ve motorin fiyatında sürekli hala gelen indirimler şimdi LPG otogazda da gerçekleşeceği belirtildi. Sektör yetkililerinin tahminlerine göre LPG otogazda 60-70 kuruş arasında indirime gidilecek.

Petrol piyasasında yaşanan fiyat belirsizliği Türkiye'de vatandaşın cebine yansımaya devam ediyor. Motorin ve benzin fiyatlarında artık sürekli hale gelen indirimlerin ardından aynı fiyatlamanın LPG otogaza da yapılacağı belirtildi.Sektör yetkililerinin yaptıkları analizlere göre Türkiye'de LPG otogazda indirim uygulanacağı bildirildi. LPG otogazda 60-70 kuruş indirim yapılması bekleniyor.Net indirim rakamının belli olmaması ise döviz kurlarındaki değişim ile açıklanıyor. Bu değişimler LPG otogaz fiyatlarında direk etkili oluyor.LPG otogaz indiriminin ne zaman yapılacağı da merak konusu oldu. Sektör yetkilileri bu indirimin Nisan başında gerçekleşeceğini bildirdiler.LPG otogazda İstanbul'da 3,90'dan 3,20'ye, Ankara'da 3,97'den 3,27'ye, İzmir'de 3,90'dan 3,20'ye şeklinde indirim yapılması bekleniyor.Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@