Benzin ve Motorine Dolar Darbesi! 1 Litreye 52 Kuruş Zam Gelebilir İddiası

PÜİS'ten yapılan son dakika benzin açıklamasında benzin ve motorin fiyatlarına zam geleceği bildirildi. PÜİS zam tutarının ne olacağı hakkında bilgi olmadığını ifade ederken zam için 52 kuruş iddiası.

Gündem 18.11.2021 - 09:51 18.11.2021 - 09:51 Mustafa KARAGÖZ

Aracı olan vatandaşlar için yeni bir zam haberi gündemde. Dolar kuruna bağlı olarak benzin ve motorin fiyatlarının artabileceği ifade edildi. İşte söz konusu zamma dair son detaylar. 

BENZİN VE MOTORİNE DEV ZAM! BENZİN İÇİN 52 KURUŞ SÖYLENTİSİ

Benzin ve motorin fiyatlarına dolar kurunda oluşan son gelişmeler kapsamında zam gelebileceği iddia edilmişti. Söz konusu zammın haftasonu öncesinde açıklanacağı gündemde yer alan ilk bilgi PÜİS'ten geldi. 

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) sosyal medya hesaplarından yayımladığı bir mesaj ile akaryakıt fiyatlarına gelecek zammı haber verdi. 

PÜİS açıklamasında uluslararası areneda çok sert bir değişimi, düşmesi olmaması durumunda cumartesi günü benzin ve motorin fiyatlarına zam gelebileceğini bildirdi. Yapılan açıklamada zam tutarına ve zam tarihine ilişkin herhangi bir bilgi olmadığı aktarıldı. 

"PÜİS sosyal medya açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Uluslararası fiyatlarda sert düşüş olmadığı takdirde 20/11/2021 cumartesi gününden geçerli olmak üzere benzin ve motorin gruplarında fiyat artışları beklenmektedir. Ancak fiyat değişilliklerinin ne zzaman ve ne kadar olacağına ile ilgili son karar üst makamlarca verilmektedir. "

BLOOMBERH ZAMMIN 46 KURUŞ İLE 52 KURUŞ OLABİLECEĞİNİ AKTARDI

Bloomberg HT'de yer alan bir haberde dolar kurunda yaşanan yükselme sonucu fiyatlara yansıması beklenen zammın tutarının benzinde 46 kuruş ile 52 kuruş arasında olabileceği aktarıldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@