Benzin ve Motorine LPG'de Eklendi! Bu Gece 00.00'dan İtibaren Geçerli Olacak

Sektör içinden gelen son bilgilerde benzin LPG ve motorin fiyatlarına yeni zamların gelebileceği öğrenildi. Yüksek rakamlı zamların fiyatlara yanması durumunda fiyatlar 15 TL'ye yaklaşmış olacak.

Finans 01.02.2022 - 11:25 01.02.2022 - 11:25 Mustafa Karagöz

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilerde fiyatların 2 Şubat gününden itibaren geçerli olmak üzere zamlanacağı duyuruldu. Petrol fiyatlarında oluaşn yüksek fiyatlı tablodan dolayı beklenen zam tutarlarına dair tüm detaylar şu şekilde;

2 ŞUBAT'TAN İTİBAREN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE BENZİN, MOTORİN VE LPG'YE ZAM

Akaryakıt sektöründen gelen son açıklamalarda; 1 Şubat Salı gününü 2 Şubat Çarşamba gününe bağlayan gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere akaryakıt fiyatlarına zam yapılacak. Dolar kuruna bağlı zamlar ile zaten yüksek seviyede olan fiyatların ardından petrol fiyatları da akaryakıt sektörünü vurdu. Direkt olarak pompa fiyatlarına yansıması beklenen zamlara ilişkin resmi açıklama akşam saatlerinde Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından duyurulacak. 

Benzinin litre fiyatına beklenen zam tutarı 39 kuruş.

Motorin litre fiyatına beklenen zam tutarı 22 kuruş.

LPG Otogaz litre fiyatına beklenen zam tutarı 38 kuruş.

Sektör içinden gelen açıklamalarda söz konusu zammın dolar kuru kaynaklı olmadığı, brent petrol fiyatlarında yaşanan artıştan kaynaklandığı öğrenildi. Brent petrolün küresel piyasalarda 90 Dolar bandına kadar çıkmış olması akaryakıtta yeni zamlara neden oldu. 

1 LİTRE AKARYAKIT NE KADAR?

Zamlar öncesinde bir litre benzin Ankara'da 14.14 TL, İstanbul'da 14.06 TL, İzmir'de 14.16 TL seviyesinde bulunuyor. Motorin ise Ankara'da 14.39 TL, İstanbul'da 14.32 TL ve İzmir'de ise 14.16 TL'den satılıyor. LPG Otogaz kullanan sürücüler bir litre için Ankara'da 9.48 TL, 9.65 TL ve İzmir'de 9.59 TL ödüyorlar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@