Benzine İndirim Bekleyenler O Haber Geldi! Bu Gece Litre Fiyatları Düşüyor

Benzinin litre fiyatlarına 2 Nisan tarihinden itibaren indirim gelecek. 2 Nisan benzin indirimi ile fiyatlar pompaya yansıyacak şekilde düşecek. İşte benzin fiyatlarına yapılacak o indirim detayları.

Finans 01.04.2022 - 09:47 01.04.2022 - 09:48 Mustafa Karagöz

Benzinin litre fiyatlarına indirim bekleyenler için sektörü içinden müjdeli haber geldi. Hafta içinde motorin fiyatlarına üst üste indirimler yapılmış ancak benzin litre fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmamıştı. Bir süredir beklenen indirim haberi ise yeni gün başında sektör içinden geldi. Akaryakıt sektöründen gelen açıklamanın detayları ve Ankara, İzmir, İstanbul'da 2 Nisan indirimli benzin fiyatları listesi. 

BENZİN LİTRE FİYATLARINA BUGÜN İNDİRİM GELİYOR

Türkiye'nin üstlendiği arabuluculuk rolüne hem Rusya'nın hemde Ukrayna'nın destek vermesi piyasalarda etkisini hissettirdi. Savaş nedeniyle birden yükselen brent petrol fiyatları akaryakıt fiyatlarına da zam olarak yansımıştı. Üst üste gelen zamlar sonrası 25 TL sınırına kadar dayanan fiyatlar ise son günlerde yeniden düşme eğiliminde. Son olarak İstanbul Dolmabahçe'de gerçekleştirilen görüşmede iki taraftan gelen olumlu sinyaller pğetrol fiyatlarına doğrudan yansıdı. Rusya kanadı dışında ABD Başkanı Joe Biden'ın açıklamaları da brent petrol fiyatlarının düşmesine neden oldu. 

Brent petrol fiyatlarında ki son değişime bakıldığında geçtiğimiz hafta Cuma günü 117 Dolar seviyesinde olan varil fiyatının bu hafta Cuma günü 103.5 Dolar seviyesine kadar indiği görülüyor. 

Benzine Ne Kadar İndirim Yapılacak?

Brent petrol indirimleri ilk olarak motorin fiyatlarına yansımış ama benzine indirim gelmemişti. Sürücülerin merakla bekledikleri bu indirim haberi ise haftanın son ayın ilk gününde geldi. 1 Nisan sabahı akaryakıt sektöründen elde edilen bilgilere göre; 2 Nisan Cumartesi'den itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresinde 80 kuruşluk indirim yapılacak. 

Dünya yazarı Alaattin Aktaş indirimler hakkında açıklamada bulunarak "Doğalgaz zammının şokunu atmamıza yetmez ama küçük bir teselli... Benzinde bu gece yarısından geçerli olmak üzere 80 kuruş indirim bekleniyor" dedi. 

İndirim Sonrası 1 Litre Benzin Fiyatları

80 kuruşluk indirim resmileşmesinden sonra; Benzin litre fiyatı İstanbul'da 19.00 TL'den, Ankara'da 19.08 TL'den İzmir'de ise 19.10 TL'den satılacak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@