Benzine İndirim Motorine Zam! Akaryakıt Fiyatları Sil Baştan Değişti

Akaryakıt fiyatları için rekor yükseliş brent petrol fiyatı ve dolar kurunda yaşanan yükselişin etkisi ile yönünü bir kere daha yukarıya çevirdi. Motorine son dakika zam beklentisi açıklandı.

Benzine İndirim Motorine Zam! Akaryakıt Fiyatları Sil Baştan Değişti

Brent petrol fiyatı giderek yükselmeye devam ederken Türkiye'de dolar kurunda da yükselişin yaşanması etkisi ile ne yazık ki pompaya yansıyan yükseliş daha fazla kendisini hissettirdi. Bugün itibari ile benzine rekor zam sonrası indirim yapılırken motorine ise yeni zam beklentisi açıklandı.

Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız günlerde motorine rekor zam beklentisi açıklanmış, 2,67 liralık zam büyük yankı uyandırmıştı. Konunun kamuoyu gündeminde büyük yankı uyandırması üzerine EPGİS bir açıklama yapmak zorunda kalmış, motorine Çarşamba günü için bir zam beklentisi olmadığını duyurmuştu.

BENZİNE İNDİRİM BEKLENTİSİ VAR MI, BENZİN FİYATLARINA İNDİRİM KAÇ TL OLDU?

Benzin fiyatlarında hatırlanacağı üzere son olarak Pazartesi günü benzine 2,18 liralık rekor zam açıklanmıştı. Yapılan benzin zammının ardından motorine zam beklentisi açıklanırken akaryakıt fiyatları için sürpriz bir gelişme yaşanmış ve bezine indirim yapılacağı ilan edilmişti. Benzin fiyatlarına bugün pompaya yansıyacak şekilde 97 kuruşluk indirim yapıldı.

motorin zammı-3

MOTORİN FİYATLARINA SON DAKİKA ZAM HABERİ: MOTORİNE ZAM VAR MI, NE ZAMAN GELECEK?

Motorinin litre fiyatı için ne yazık ki beklenen son dakika zam haberi geldi. Motorin fiyatları için yapılan son dakika açıklaması ile bu gece yarısından itibaren pompa satış fiyatlarına yansımak üzere 1 lira 27 kuruşluk zam yapılacağı ilan edildi. Yapılan zamların ardından ne yazık ki mazot fiyatı bir kere daha yükselmiş oldu.

po fiyat listesi 15 haziran

SON FİYAT GÜNCELLEMESİ İLE MOTORİN, BENZİN, LPG SATIŞ FİYATI NE KADAR, LİTRESİ KAÇ TL?

Akaryakıt fiyatları için beklenen yeni güncelleme ile fiyatlar baştan belirlendi. Benzine yapılan yeni indirimin ardından İstanbul'da benzinin pompa litre satış fiyatı 27,51 TL olarak uygulanırken, Ankara'da ise benzinin litre fiyatı 27,61 TL ve İzmir'de de 27,61 TL olarak uygulanmaya devam ediyor.

Motorinin litre fiyatı ise henüz zam yansımadan İstanbul'da 27,9 TL, Ankara'da 27,99 TL ve İzmir'de ise 28 TL olarak satılırken 1,27 liralık zammın yansıması ile İzmir'de satış fiyatı 29,27 TL'ye yükselerek 30 TL bandına dayanacak. Gelecek bir sonraki fiyat güncellemesi bir kere daha zam yönünde olursa bu durumda motorin 30 lira barajını aşarak tarihi rekorunu kıracak.