Benzine Zam Resmileşti! Ankara, İstanbul, İzmir, BP, Shell, Petrol Ofisi 1 Litre Fiyat Listesi

Dolar kurunda yaşanan fiyat artışlarının ardından benzin litre fiyatlarına zam yapıldığı ilan edildi. EPGİS açıklamasında zamlı fiyatların bu gece yarısından geçerli olacağını duyurdu.

Gündem 16.12.2021 - 16:46 16.12.2021 - 16:46 Mustafa Karagöz

Dolar kurunda yaşanan fiyat artışları ve küresel piyasalarda hareketli brent petrol fiyatlarının ardından akaryakıt fiyatlarına zam yapılması bekleniyordu. Beklenen zam duyurusu ise akşam saatlerinde EPGİS'ten geldi. 

EPGİS'TEN BENZİN ZAMMI DUYURUSU

Dolar kurunun hafta başında yükselmesi ve ilk hedef olarak 14.50 TL'yi aşmasının ardından benzin litre fiyatlarına zam yapılması bekleniyordu. O seviyeden sonrada devam eden kur artışlarının ardından ise akaryakıt fiyatlarına zam geldiği resmen ilan edildi. 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası akşam saatlerinde Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu basın açıklaması ile zam tutarlarını açıkladı. Sadece benzin litre fiyatlarına zam geleceğini ilan eden EPGİS fiyatların 56 kuruş artacağını bildirdi. Bunun yanında kurum zamlı fiyat tarifesinin de bu gece yarısından itibaren geçerli olacağını ilan etti. 

Sosyal medyadan ilan zam duyurusunda "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 17/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 56 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." açıklaması yer aldı. 

56 KURUŞLUK ZAM SONRASI BENZİN FİYATLARI

1 litre benzin fiyatına yapılacak olan 56 kuruşluk zammın ardından Ankara'da sürücüler 10.37 TL yerine 10.93 TL ödeme yapacaklar. İstanbul'da ise benzinin litre fiyatı 10.36 TL'den 10.92 TL'ye çıkacak. İzmir'de ise sürücüler 10.43 TL yerine 10.99 TL ödeme yapacaklar. 

SHELL, BP, PETROL OFİSİ FİYAT TARİFELERİ

Tüm akaryakıt istasyonları halen düşük fiyat tarifesi uyguluyorlar. Zamlı ve güncel listeler ise gece yarısı 00.00'dan belli olacak. Yeni listeler yayımladığında haberimizde olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@