Berat Albayrak’a inşaat sektörü hakkında soru önergesi verildi!

2019 yılında döviz kurunda yaşanan aşırı yükselmeden dolayı en fazla etkilenen sektörlerin başında inşaat sektörü geldi. İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, inşaat sektörü hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a iki soru sordu.

EMLAK HABERLERİ 07.08.2019 - 17:47 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

2019 yılında döviz kurunda yaşanan aşırı yükselmeden dolayı en fazla etkilenen sektörlerin başında inşaat sektörü geldi. İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, inşaat sektörü hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a iki soru sordu.

2018 Ağustos ayında yaşanan döviz kurundaki devasa artış sonrasında bir çok sektör çalışanı iflas eşiğine geldi. Döviz kurundaki artıştan en fazla etkilenen sektörlerin başında da inşaat sektörü geliyor. Bu süreçte çok fazla kan kaybeden ve sıkıntı yaşayan sektörde bir çok firma kepenk kapatarak iflas bayrağı çekti.2019 yılında inşaat sektöründe istihdam edilen kişi sayısına ilişkin İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, soru önergesi hazırladı. Ok, sorusunun Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından cevaplanmasını talep etti.İYİ PARTİ’Lİ OK İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ MECLİS’E TAŞIDIİYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un hazırlamış olduğu soru önergesinde, “Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre; 2019 mali kriz nedeniyle istihdam edilenlerin sayısında en büyük düşüş inşaat sektöründe görüldü.TÜİK verilerine göre, Nisan 2018 döneminde 2 milyon 155 bin kişi inşaat sektöründe istihdam edilirken, bu sayı 2019 Nisan döneminde ise 1 milyon 611'e geriledi. İnşaat sektöründe işsiz sayısı 706 bin kişiye çıktı.'' İfadeleri yer aldı.ALBAYRAK’A İNŞAAT SEKTÖRÜ HAKKINDA 2 SORU!''Türkiye Odalar ve Borsalar birliği verilerine göre, 2019'un ilk 5 ayında 2 bin 820 inşaat şirketi kapandı. Kurulan inşaat şirketlerinin sayısında ise 2018'in aynı dönemine göre yüzde 117 düşüş görüldü.'' Diyen İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a şu iki soruyu sordu:1- 2019 yılında Bakanlığınız tarafından tespit edilen inşaat sektöründe istihdam edilen kişi sayısı kaçtır?2- İnşaat sektöründe istihdam edilen işçi sayısında düşüş yaşanmasının nedenleri nelerdir? Bakanlığınızın inşaat sektöründe yaşanan istihdam daralmasına karşı bir önlem paketi var mıdır? Varsa ne zaman gündeme alınacaktır?Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bu sorulara nasıl cevap vereceği şimdiden merak konusu oldu. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@