Berat Albayrak'tan CHP'ye 500 Bin Liralık Tazminat Davası!

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden aldığı ani bir karar ile istifa eden Berat Albayrak istifa açıklamasını resmi sosyal medya hesabından yazılı olarak yapmış, ardından da tüm sosyal medya hesaplarını kapatmıştı.

Berat Albayrak'tan CHP'ye 500 Bin Liralık Tazminat Davası!

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden aldığı ani bir karar ile istifa eden Berat Albayrak istifa açıklamasını resmi sosyal medya hesabından yazılı olarak yapmış, ardından da tüm sosyal medya hesaplarını kapatmıştı. Gerek istifasında gerek istifa sonrasında da basına röportaj vermeyen Berat Albayrak hakkında CHP tarafından "damat nerede?" başlıklı bir tweet atılmıştı.

CHP RESMİ HESABINDAN DAMAT VE PARA NEREDE BAŞLIKLI TWEET ATILDI, 500 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇILDI!

Bugün CHP resmi hesabı üzerinden yapılan paylaşımda "Para nerede? Kayıp... Peki 'damat' nerede? Sen de oyna, firari damadı bul. Arkası yarın..." ifadeleri kullanıldı. Damat Nerede adı verilen paylaşım kısa sürede çok sayıda RT ve yorum alarak TT listesine girerken konu hakkında Berat Albayrak'ın avukatı hakkında son dakika açıklaması geldi.

Berat Albayrak'tan CHP'ye 500 Bin Liralık Tazminat Davası! - Resim 1

Berat Albayrak'ın avukatı olan İsa Sinan Göktaş tarafından yapılan açıklamada yasal yollara başvurulacağı belirtilirken "Son dönemde Sn. Berat Albayrak hakkında ana muhalefet partisi tarafından başlatılan, yazılı, görsel ve sosyal medya mecralarında yer alan çirkin iftira ve karalama çalışmalarına karşılık bu açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür; Merkez Bankası rezervlerine yönelik işlemler yürürlükteki mevzuata uygun bir şekilde finansal istikrar ve fiyat istikarı hedefleri doğrultusunda ödemeler dengesi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

MERKEZ BANKASININ HERHANGİ BİR MİKTARDA DÖVİZ YA DA TL CİNSİNDEN PARASININ YOK EDİLMESİ İHTİMALİ YOKTUR!

Merkez Bankasının herhangi bir miktarda döviz ya da TL cinsinden kaynağının farklı yere transfer edilme, yok olma, buhar olma ihtimali yoktur.

Ayrıca para akışının her bir kuruşunun izi sürülebilir ve takip edilebilirdir. Herkes tarafından net şekilde bilinen bu gerçeklere karşın; ana muhalefet partisi dahil olmak üzere bir kısım çevreler tarafından yapılmak istenen algı operasyonu ile açıkça iftira suçunu oluşturan ve müvekkil Sn. Berat Albayrak'ın kişilik haklarına saldırı mahiyetinde mesnetsiz ifadeler sarf edilmiştir.

Kamuda görev aldığı süre zarfında Sn. Berat Albayrak'ı; yalan ve iftiralarla, terör örgütlerinin izlediği taktik ve algı operasyonları ile nefret objesi haline getirmeye çalışanların bir kez daha aynı oyunu devreye aldıkları görülmektedir.

BERAT ALBAYRAK HER ZAMAN ÇİFTÇİNİN, SANAYİCİNİN, ESNAFIN YANINDA OLMUŞTUR

Sn. Albayrak, gerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, gerekse Hazine ve Maliye Bakanlığı görevleri boyunca attığı her adımda, izlediği her politikada bu ülkenin insanının, esnafının, çiftçisinin, zanaatkarının ve sanayicisinin yanında olmuştur.

Terör örgütlerinin saldırılarına, uluslararası baskılara, küresel krizlere ve COVİD pandemisi gibi tarihi zorluklara rağmen Sn. Berat Albayrak'ın görev dönemlerinde atılan adımlar Karadeniz'de tarihi gaz keşfiyle, pandemiye rağmen düşen faizlerle, esnafa, sanayiciye verilen güçlü destekler ile ve tüm uluslararası otoriteleri şaşırtan rekor büyüme rakamlarıyla meyvelerini vermiştir.

Yakın gelecekte daha da verecektir. Döneminde temelleri atılan bor fabrikaları, sürdürülebilir enerji sistemleri üretim fabrikalari (rüzgar ve güneş enerjisi), doğu Akdeniz de oyun değiştiren sondaj gemileri vs ile ana muhalefetin tarihi boyunca hayal edemeyeceği hizmetleri bu millet için gerçekleştirmiş olmanın şükrünü ifa etmektedir.

500 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇILDI

Bebek katili teröristlerin kanallarında boy gösterenlerin, siyasi uzantıları ile kol kola girenlerin, bu millet ve devlet düşmanı yapılarla aynı emellerde buluşanların hedefi nettir. Sn. Berat Albayrak'a saldırarak gündemi değiştirmeye ve düştükleri terör destekçisi konumlarını gizlemeye çalışmaktadırlar.

Terörle mücadelenin çok önemli günlerinden geçerken, terör örgütlerine nefes aldırmak, kol kanat germek isteyenlere, çapsızlıklarını örtmeye, başarısızlıklarını gizlemeye çalışanlar da eklenmiş ve akıllarına ilk iş Sn. Berat Albayrak'a saldırmak gelmiştir.

Milletimizin feraseti tüm bu oyunları, tüm bu alçak girişimleri net bir şekilde tahlil etmektedir. Görev süresi boyunca Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki hiçbir bakanın karşılaşmadığı yalan, iftira ve ahlaksız saldırılara maruz kalan Sn. Berat Albayrak görevinden ayrıldığı günden bu yana normal bir Türk ailesinde olduğu gibi evinde eşi ve çocukları ile zaman geçirmektedir. Bu mesnetsiz ve suç konusu imaların Sn. Albayrak'ın itibarına yönelik ve kişilik haklarına saldırı mahiyetinde ifadeler olduğunda tereddüt yoktur. Bu ifadelere ve saldırılara karşı da tarafımızca her türlü yasal yola başvurulacaktır."

KAZANILAN TAZMİNAT PKK İLE MÜCADELEDE ŞEHİT DÜŞEN KAHRAMANLARIN AİLELERİNE BAĞIŞLANACAK!

Avukat İsa Sinan Göktaş yapmış olduğu açıklamasında 500 bin liralık tazminat davası açtıklarını belirterek açılan tazminat davasında kazanılacak tazminat tutarının hain terör örgütü PKK ile mücadelede şehit düşen kahraman askerlerimizin ailelerine bağışlayacaklarını duyurdu.

Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız hafta içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık tazminat davası açılmıştı.