Berberler, Kuaförler Akşamları ve Cumartesi Günleri Açık Olacak Mı?

Sokağa çıkma yasağı uygulaması kapsamında en merak edilen sorular yanıtlarını buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası konuşmasında normalleşme sürecinin ilk detayları paylaşıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının hemen ardından ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yasaklı olacak illerin durumuna dair bilgi verdi.

Berberler, Kuaförler Akşamları ve Cumartesi Günleri Açık Olacak Mı?

Sokağa çıkma yasağı uygulaması kapsamında en merak edilen sorular yanıtlarını buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası konuşmasında normalleşme sürecinin ilk detayları paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının hemen ardından ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yasaklı olacak illerin durumuna dair bilgi verdi. Bir başka paylaşım ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Ziya Selçuk yapmış olduğu paylaşımında okulların durumuna dair açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇILACAK OLAN İŞLETMELERİN DURUMLARINI AÇIKLADI

Bilim Kurulu tavsiyeleri ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısından işletmelerin durumuna ilişkin beklenen karar çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki günlerden itibaren hangi illerde hangi işletmelerin hangi saatler arasında açık olabileceğini duyurdu. İllerin vaka sayılarına göre verilecek kararlar kapsamında az riskli ve orta riskli şehirlerde kısıtlamalar kaldırılacak. Bunun yanında yüksek riskli şehirler ile çok yüksek riskli şehirlerde kararlar daha farklı uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açık olacak işletmelerin durumuna ilişkin konuşmasında, alınan kararlara dair şu ifadeleri kullandı.

"Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler, çok yüksek riskli iller dışında, Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında, yüzde 50 kapasiteyle sürdürebileceklerdir. Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler, düşük ve orta riskli illerimizde, sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyet gösterebilecektir. Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde Valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir."

BERBER VE KUAFÖRLER AÇIK OLACAK MI?

Berber ve kuaförler bilindiği üzere hafta içi faaliyetlerine devam ediyordu. Akşam saatlerinde yasakların kaldırılmasıyla merak edilen nokta bu işletmelerin çalışma saatleri oldu. Berber ve kuaförler yeni kararlar sonrasında il valiliklerinin alacakları karara göre hareket edecekler. Bunun yanında hafta sonunda cumartesi günü de yine il valilikleri kapsamında açık olabilecekler.

SONRAKİ HABER