Berlin, Köln, Münih ve diğer kentler! Almanya geçici kalıcı işçi arıyor! Maaşlar Euro ile ödenecek

Almanya yaz dönemi iş ilanı başvuruları başladı. Birçok meslek grubundan işçi personel alımı yapacak olan ülke Euro üzerinden maaş ödeyecek. İşte Mayıs Haziran Temmuz 2022 Almanya iş ilanı başvuruları

Emlak İş İlanları 21.05.2022 - 17:33 21.05.2022 - 17:33 Mustafa Karagöz

Almanya personel alımlarına 2022 yaz döneminde de devam ediyor. Ülke genelinde başta Berlin, Köln, Münih, Stuttgart olmak üzere birçok kentte işçi alınacak. Haftalık ve aylık ücret hesabı üzerinden maaş ödenecek işçilerin bir kısmı geçici bir kısmı ile kalıcı kadrolarda işe alınacak. 

ALMANYA İŞÇİ ALIM İLANLARI MAYIS HAZİRAN TEMMUZ 2022 DUYURULARI

Pandemi sürecinde ve sonrasında bazı iş ilanlarında personel açığı olan Almanya yabancı ülkelerden işçi alım başvurularını kabul etmeye başladı. Ülkede imalat, sanati, üretim ve tedarik alanlarında çalışacak personeller aranıyor. 

Almanya iş ilanlarına genel olarak bakıldığında en çok aranan meslek grupları şoförler. Bir bütün olarak Avrupa'da uzun yol şoförü ile tır şoförü açığı bulunuyor. Şoför olanlar firmalar üzerinden yayımlanan iş ilanlarına başvuru yaptıklarında işin koşullarına uygun olmaları durumunda onay alıyorlar. Almanya'da pandemi sürecinde tedarik sektöründe büyük sorunlar oluşmuştu. 

Ülkede aranan bir diğer meslek grubu ise işçi. Otomotiv sanayi başta olmak üzere birçok sanayi alanında personel açığı olan Almanya'da işçi olarak fabrikada çalışacak personeller aranıyor. Bu iş ilanlarına başvurualarda deneyim ve çalışacak sektöre yatlınlık gibi özelliklere bakılıyor. 

Yukarıda yer alan iki sektörün dışında ayrıca Almanya'nın çeşitli kentlerinde hizmet sektöründe, gıda ve imalat alanında, enerji alanında vasıflı vasıfsız personeller aranıyor. Duyurulara göre ayrıca Almanya'da sağlık alanında hemşire kadrosu başta olmak birçok pozisyonda personel istihdam edilecek. 

MAAŞ OLANAKLARI

Almanya'da saatlik asgari ücret Temmuz ayına kadar 9.8 Euro, 1 Temmuz'dan sonra ise 10.4 Euro olarak uygulanacak. Çalışanlar firmanın ödeyeceği maaşa göre günde 8 saat haftada 6 gün çalışma süresiyle ne kadar kazanabileceklerini öğrenirler. Ayrıca duyurularda asgari ücretin çok üzerinde ödemeler ile personel alımı yapan firmalar var. 

ALMANYA İŞ İLANI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Almanya'da hizmet veren firmalar, şirketler, fabrikalar uluslararası kariyer sitelerinden iş ilanları yayımlıyorlar. İstekliler başvurularını bu kariyer siteleri üzerinden yapabilirler. Ancak dikkatli olunması gereken nokta başvuru ücreti. Şirketlerin hemen hemen tamamına yakını başvuru ücreti talep etmez. Başvuru aşamasında ve sonrasında Almanya'da çalışmak isteyen adayların çok dikkatli olmaları gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@