Beşiktaş Akatlar Mahallesi Karanfilköy İBB Kararı İle Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi ortaklığı ile gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesi kararı hakkındaki detaylar açıklandı.

Kentsel Dönüşüm 14.09.2018 - 18:00 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi ortaklığı ile gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesi kararı hakkındaki detaylar açıklandı.

Yapılan açıklama ile Beşiktaş Akatlar Mahallesi'nde bulunan Karanfilköy mevkisi için kentsel dönüşüm alanı kararı alındığı duyuruldu. İstanbul'un en eski mahallerinden biri olarak kabul edilen Beşiktaş Akatlar Mahallesi'nde bulunan Karanfilköy mevkisi sınırları içerisinde yer alan yapı stoku bu karar ile yenilenmeye başlanacak. 200 Bin Metrekarelik Alanda 628 Bina ve 623 Konut Yenilenecek Alınan karar kapsamında söz konusu alanlar içerisinde yer alan 628 adet bina, 623 adet konut, 81 adet işyeri ve cami ile sağlık ocağının yenileme çalışmaları yapılacak. Yine aynı sınırlar içerisinde yer alan Beşiktaş Belediyesi'ne ait olan garajda yenilenecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beşiktaş Akatlar Mahallesi'ndeki Karanfilköy Mevkii Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edilmesi Karar Metni"Yapıların malzeme ve yapım kalitesi açısından iyi durumda olmadığı görülmektedir. Var olan yapı stokunun yenilenmesi için dönüşümün gerçekleşmesi gerektiğinden; 5393 sayılı Kanun'un 73. maddesine göre 'Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı' ilan edilmesi, her türlü plan, proje, tasarım benzeri çalışmaların ve uygulamaların yapılması ve yapılacak her türlü işlemlerin Müdürlüğümüzce yürütülmesi uygun görülmüştür.Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı ilan edilmesi, gerekli her türlü analiz, tasarım, proje, plan benzeri çalışmaların, uygulamaların yapılması, yapılacak her türlü işlemlerin ilçe belediyesince yürütülmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne havalesi hususuna onayınıza arz olunur"Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@