Beykoz Belediye Başkanı Aydın Müjde Verdi! "10 Bin Yeni Konut Geliyor"

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın yapmış olduğu açıklama ile bölgeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 10 bin yeni konut inşa edileceğini duyurdu.

Emlak Haberleri 13.06.2019 - 12:06 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın yapmış olduğu açıklama ile bölgeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 10 bin yeni konut inşa edileceğini duyurdu.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürütmüş oldukları çalışmalarda sona geldiklerini söyledi. Beykozlulara 10 bin yeni konut müjdesi veren Aydın  "Çevre Şehircilik Bakanlığımızın tüm ekibi Beykoz’daydı. Sağlıksız konutların sağlıklı konutlara dönüştürüleceğinin müjdesini veren Bakanlığımız, 4-5 yıl içinde Beykoz’da 10 bin konut yapılacağını söyledi" dedi. Riva Deresi İçin Çalışmalar Sürüyor Beykoz'un en önemli soruları arasında yer alan Riva konusunda da açıklama yapan Başkan Yılmaz “Geçen hafta siyasi ve bürokratlarla, Teknoloji ve Sanayi Bakanımızla Riva’yı inceledik. Diğer tesislerden atık suların geldiğini gördük. İSKİ’nin atık suyla ilgili projelerini bitirmesi gerekiyor. Beykoz Belediyesi olarak, Riva Deresi Önceliğimiz. Çevre Şehircilik ve Tarım Orman Bakanlığı’mız bize destek veriyor.Öncülüğünü İSKİ yapıyor. Bürokrasinin daha çok dikkatini çekecek eylem planları yapmalıyız. Riva’yı gündemimizden çıkarmayalım. Beykoz Belediyesi olarak, Riva dere ıslahıyla ilgili Tarım Orman Bakanlığımızla sürdürdüğümüz çalışmalarla finale yaklaştık” dedi. Beykoz'un Mülkiyet Problemi ÇözüldüÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yapmış oldukları çalışmaları da aktaran Başkan Yılmaz mülkiyet sorununu çözdüklerini söyleyerek “Beykoz’un mülkiyet problemi neredeyse çözülmüştür. Çevre Şehircilik Bakanlığımızın tüm ekibi Beykoz’daydı. Sağlıksız konutların sağlıklı konutlara dönüştürüleceğinin müjdesini veren Bakanlığımız, 4-5 yıl içinde Beykoz’da 10 bin konut yapılacağını söyledi.Beykoz’da geçmiş dönem mülkiyet probleminin çözülmüş olması, anayasa değişikliği ve imarla ilgili gelişmelere de yola açtı. Bakanlığımızla birlikte bu konuda da çok hızla ilerliyoruz. İmar, Beykoz’un olmazsa olmazıdır. Kısa sürede yeni planlara meclisimizle hep birlikte imza atmamız lazım. Kaçak yapılaşmaya kesinlikle müsamaha göstermeyeceğiz. Önceliklerimizin başında Beykoz’un doğallığının bozulmaması ve sosyalliğinin, demografik yapısının değişmemesi lazım.Başka Beykoz ve Boğaz yok. Buranın mutlaka korunması gerekiyor. Bununla ilgili olarak İmar Barış Yasası ortaya çıktı. Buradaki konutları daha yaşanılabilir hale getirilmeli" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@