Beykoz'da Bulunan Tarihi Halat Fabrikası Otel Olacak!

İstanbul Beykoz'da bulunan tarihi halat fabrikası restorasyon altına alındı. Fabrika yapılan tadilatın ardından otel olarak hizmet vermeye başlayacak.

Emlak Haberleri 01.06.2019 - 14:02 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

İstanbul Beykoz'da bulunan tarihi halat fabrikası restorasyon altına alındı. Fabrika yapılan tadilatın ardından otel olarak hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul'un tarihi fabrikaları arasında yer alan Beykoz'da bulunan Halat Fabrikası 2015 yılında Makyol İnşaat tarafından alınmıştı. Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı kampüsü içerisinde yer alan tarihi fabrika pek çok başarılı projeye imza atan konutun yanı sıra otoyol, köprü ve havalimanı inşaatlarnıda da görev alan Makyol İnşaat tarafından otele çevrilecek. Pek Çok Otel Yatırımı Bulunuyor! Türkiye'nin en eski müteahhitlik firmalarnıdan biri olan Makyol İnşaat İstanbul’da Le Meridien İstanbul, Mövinpick, Doria Bodrum gibi otellerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Tarihi halat fabrikası 2015 yılında Makyol İnşaat tarafından satın alınırken Para Dergisi tarafından yapılan habere göre otele çevriliyor. Son bir yıldır otel inşaatının başlatılabilmesi için gerekli izinlerin alınması için çalışmalar yürüten Makyol İnşaat çalışmalarda sona gelirken tüm izinlerin tamamlanması ile beraber otelin lansman toplantısını yapacak. İzinlerin tamamlanmasının ardından Anadolu Hisarı bölgesinde yer alan eski tarihi halat fabrikası Makyol tarafından yeni bir otele çevrilecek. Otel İstanbul'un lüks otelleri arasındaki yerini alacak ve seçkin müşterilere hitap edecek. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@