Beylikdüzü Belediyesi Zabıta İlanı! 75 KPSS Puanıyla Memur Alınacak

İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığı zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. Lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanda KPSS puan şartı en az 75 puan olarak açıklandı.

Beylikdüzü Belediyesi Zabıta İlanı! 75 KPSS Puanıyla Memur Alınacak

Belediyelerde memur olmak isteyen adaylar için İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığı bir duyuru yayımladı.

Kadrosunda personel açığı olduğunu ilan eden belediye başkanlığı aşağıda açıklanan özelliklere uygun adayların zabıta memuru olmak için başvuru yapabileceklerini bildirdi.

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİNDEN ZABITA ALIM İLANI

Beylikdüzü belediye başkanlığı yayımladığı memur alım ilanında toplam 10 personel istihdam edeceğini açıkladı. Personel alımları tek kadroda olacak. Kadın ve erkek adaylar için eşit kontenjan ayırcan belediye başkanlığı tüm koşullara da kılavuzda yer verdi.

Belediyeden Zabıta Alımı

Zabıta memuru alımı için başvuruda bulunacak adaylar için ilk koşullar öğrenim ve KPSS şartı oldu. Kadın veya erkek aday farketmeden tüm başvurular en az 75 KPSS puanıyla yapılacak. İlana yapılan belediye tarafından kabul edilebilmesi için "Herhangi bir Lisans programından mezun olmak," koşulunu sağlamaları gerek. Bir diğer ek koşul ise tüm adayların B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmaları.

GENEL VE ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

Beylikdüzü belediyesinin zabıta memuru alım ilanına başvurular; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa dair ilgili mevzuat ve “Belediye Zabıta Yönetmeliği” hükümlerine göre yapılacak.

Başvuruda bulunacak tüm adayların sağlamaları gereken ortak koşullar "Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak." olarak duyuruldu.

Belirleyici Özellikler

İstihdam sürecinde belirleyici olarak şartlar ise "Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. " maddeleri ile açıklandı.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Zabıta memuru alım ilanı için başvuru yapacaklar belediyenin web sitesinden başvuru formu alıp dolduracaklar. Daha sonra belediyenin istediği evrakları derleyecek olan vatandaşlar başvurularını şahsen yapacaklar. Adaylar başvurularını 11.10.2021 tarihinden 15.10.2021 tarihine kadar yapacaklar.

SONRAKİ HABER