Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm Müjdesi ile Vatandaş Depreme Dayanıklı Güvenilir Konutlara Taşınacak!

Gürpınar Siteler Kentsel Dönüşüm Toplantısı yapıldı. Toplantı kapsamında Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm projeleri hakkında hayati öneme taşıyan bir dizi önemli karar alındı. Detaylar haberimizde!

KENTSEL DÖNÜŞÜM 30.08.2019 - 22:01 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Gürpınar Siteler Kentsel Dönüşüm Toplantısı yapıldı. Toplantı kapsamında Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm projeleri hakkında hayati öneme taşıyan bir dizi önemli karar alındı. Detaylar haberimizde!

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile Gürpınar Siteler bölgesinde yaşayan vatandaşlar kentsel dönüşüm konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere toplantı düzenledi. Söz konusu toplantı Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi Çok Amaçlı Salon'da düzenlenirken Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık en önemli amaçlarının vatandaşların can güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi. KİPTAŞ Destekleyecek, Beylikdüzü Yenilenecek! Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık yapmış olduğu açıklamasında Büyükşehir Belediyesi ve KİPTAŞ ile görüşmelerin sona yaklaştığını belirterek "Belediyemizin ilgili birimlerinin bundan sonraki en önemli konuları Gürpınar Siteler bölgesidir.Gürpınar Siteler bölgesindeki kentsel dönüşümün hızlıca gerçekleştirilmesi ve sizlerin güvenli konutlarda yaşamaya başlaması en büyük arzum. Sizin evlatlarınız benim evlatlarım. Gürpınarlı hemşehrilerimin güvende olduğunu bilerek, evimde huzurla uyumak istiyorum" dedi. Söz konusu yerleşim alanının deprem yönetmeliği öncesinde yapıldığına dikkat çeken Çalık "Biliyorsunuz burası deprem yönetmeliği öncesi yapılmış sitelerin bulunduğu bir alan. Yaklaşık 30 dönümlük bir alandan bahsediyoruz. Depremi bile beklemeyecek oranda kötü binaların olduğu Gürpınar'da, uzlaşarak hızlı çözüm üretmeliyiz. Belediye de mal sahipleri de sorumluluklarını yerine getirecek. Herkes taşın altına elini koyacak. Ben isterim ki Gürpınar Siteler bölgesini en kaliteli mahallemiz haline getirelim. Arzum, isteğim o" diyerek durumun önemine vurgu yaptı.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@