Beyoğlu Fetihtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Olaylı Başladı, Yıkım Çalışmasında Arbede Çıktı!

Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında beklenen yıkım çalışması başlarken mahallede arbede yaşandı. Beyoğlu Belediyesi hangi partiden?

Emlak Haberleri 07.06.2022 - 16:00 07.06.2022 - 16:01 Gülcan Özer

İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarının en sancılı geçtiği bölgeler arasında yer alan Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi'nde bugün yıkım çalışmalarına start verildi. Beyoğlu Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bugün kentsel dönüşüme dahil edilen ve yıkım kararı verilen evlerde bugün su, elektrik ve doğalgaz kesintisi için ekipler çalışmalara başlamıştı. 

Evlerini boşaltmayan kişiler ile abonelikleri kesmek için gelen ekipler arasında istenmeyen olaylar yaşandı. Ekiplerin elektrik, su ve doğalgazı kesmesine engel olmak isteyen vatandaşlar ile belediye personeli arasında arbede yaşandı. 

beyoğlu kentsel dönüşüm 1

EMLAK KONUT BEYOĞLU FETİHTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE SON DURUM NE?

Yaşanan istenmeyen olaylar sonrasında konu hakkında açıklama yapan Beyoğlu Belediyesi projenin Emlak Konut tarafından yapıldığını ve yıkımı gerçekleşecek 778 daire yerine aynı sayıda daire üretileceğini, daha fazla konut yapılmayacağını belirterek "Mart ayında muvafakatname imzalamayan hak sahiplerine, bölgedeki diğer hak sahiplerinin daha sağlıklı ve güvenli evlerde barınma hakkının bir an evvel sağlanması için 6306 sayılı kanunun 17. maddesine istinaden evlerini tahliye etmeleri için tebligat gönderildi.

beyoğlu kentsel dönüşüm

15 günlük yasal sürecin ardından ikinci tebligatların gönderilmesiyle hukuki süreç hızlandı. Ramazan Bayramı'ndan önce her bir hak sahibinin teker teker aranarak yakın zamanda elektrik, su ve doğalgaz erişimlerinin kesileceği açıklandı" denilerek diğer hak sahiplerinin mağdur olmaması adına yıkım çalışmasının başlandığı belirtildi. 

 Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@