Bilgisayar Kullanabilen, 46 Yaşından Küçük, En Az Lise Mezunu Memur Alınacak

Memur olmak isteyen adaylar için yeni bir ilan yayımlandı. Dışişleri Bakanlığı yurtdışı birimlerinde görevlendirmek üzere esnek koşullarda memur alımı yapacak.

Emlak İş İlanları 24.01.2022 - 16:59 24.01.2022 - 17:04 Mustafa Karagöz

Dışişleri Bakanlığı'nın farklı yurtdışı birimlerinde görevlendirmek üzere memur alımlarına devam ediyor. Bakanlık bu kapsamda yayımladığı son duyurusunda, Mısır'ın başkenti Kahire'de bulunan büyükelçilik bünyesinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını bildirdi. Personel alımları esnek koşullarda yapılacak olup tüm şartlar bakanlık tarafından ilan edildi. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPACAK

Dışişleri Bakanlığı personel alımı duyurusunda, Kahire Büyükelçiliği’nde çalışacak sözleşmeli sekreter istihdam edileceği açıklandı. Duyuru metninde görev yapacak olan personellerin hangi özelliklere sahip olmaları gerektiğini de bildirdi. 

Sözleşmeli sekreter olarak yurtdışında görev yapacak olan personellerin ilk olarak; Türk vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak yada yapmış sayılmış olmalarını istiyor. Bu şartların dışında Bakanlık adayların öğrenim şartı ve çalışma koşullarına dair bilgileri açıklandı. 

İlan edilen şartlarda; 

Adayların en az lise mezunu okullardan mezun olmalarını istiyor. Sözleşmeli sekreter alımlarına önlisans ve lisans mezunu adaylar da başvuru yapabilecek. İlana başvuru yapacak adayların sınav tarihi itibarıyla 46 yaşından gün almamış olmalarını istiyor. Bunun dışında adayların görev yapacakları bölgenin iklim şartlarında çalışabilmelerini gerektiğini duyurdu. Ayrıca adayların çok iyi derecede bilgisayar kullanabilmelerini ve çok iyi derecede Türkçe ve Arapça bilmelerini istiyor. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Sözleşmeli sekreter alımı için başvuru işlemleri devam ediyor. 1 Şubat tarihine kadar devam edecek başvurular kuruma başvuru evraklarının teslim edilmesi suretiyle şahsen yada posta yoluyla yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@