Bill Gates Toprak Ağası Oldu, İngiltere Kraliçesini Bile Geride Bıraktı

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates tarım arazisi yatırımına tüm hızı ile devam ediyor. Amerika'da yayımlanan sektör dergisi tarafından yapılan habere göre Gates's Amerika'nın en büyük tarım arazisi yatırımcısı oldu.

Bill Gates Toprak Ağası Oldu, İngiltere Kraliçesini Bile Geride Bıraktı

Microsoft'un kurucusu Bill Gates son dönemde yapmış olduğu tarım arazileri yatırımları ile sürekli olarak konuşulmaya devam ediyor. Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Gates Amerika'daki en büyük tarım arazisi yatırımcısı haline geldi.

BİLL GATES TOPLAMDA 242 BİN METREKARE TARIM ARAZİSİ SATIN ALDI!

Kuraklık ve gıda krizi son dönemin en çok konuşulan gündem maddeleri arasında yer almaya devam ediyor. Gates tarafından yapılan alımlar ise haber olmaya devam ediyor.

Yapılan haberlere göre Bill Gates tarafından alınan tarım arazilerinin toplam büyüklüğü 242 bin metrekareye ulaştı. Yapılan bu alımlar sonrasında Amerika'da kamu arazilerinin dışında kalan en geniş araziye sahip olan kişi unvanını ele geçirdi.

Yapılan bu alımlar İngiliz Telegraph gazetesi tarafından da haberleştirildi. Konu hakkında yapılan habere göre Bill Gates satın aldığı son tarım arazileri sonrasında İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'ten bile daha fazla tarım arazisine sahip oldu. 1994 yılından bu yana servetini farklılaştırma kararı alarak bir yatırım şirketi kurmuştu.

Teknoloji zenginliğinden bir anda vazgeçerek toprak ağasına dönmeye karar veren Bill Gates 20 senede Amerika'nın yaklaşık 19 eyaletine yayılan bir satın alma süreci yaşadı. Özellikle de Louisiana, Arkansas, Arizona eyaletinden büyük miktarda tarım arazisi satın aldı. Özellikle de 2017 senesinden bu yana 9 farklı eyaletten yarım milyar dolardan fazla para ödeyerek tarım arazileri satın alan Bill Gates konu hakkında daha önce yapmış olduğu açıklamasında yatırımları kendisinin değil şirketinin yaptığını dile getirmişti. Yapılan yatırımların amacı ilerleyen yıllarda verimli tarım arazilerinin değerinin yükseleceğine dair olan beklenti gösterildi.