Bill Gates'in Türkiye Ziyaretinin Nedeni ABD'den Öğrenildi! Büyük Bir Çiftlik Kuracak

Uzun süredir Türkiye'de bulunan Bill Gates için flaş bir iddia gündeme geldi. Dünyaca ünlü milyarderin Türkiye'de çiftlik kuracağı öne sürüldü.

Emlak Magazin 04.11.2021 - 16:18 04.11.2021 - 16:19 Mustafa KARAGÖZ

Dünyanın sayılı zenginlerinden biri olan Bill Gates bir süredir Türkiye'deydi. Ege'de bulunan ve Bodrum'da kaldığı öğrenilen Bill Gates'in ziyaret nedenine ilişkin bazı iddialar gündemde yer almıştı. 

Türkiye'de tatil yaptığı öne sürülen Bill Gates için ayrıca farklı iddialar da ortaya atılmıştı. Bill Gates'in Türkiye ziyaretine dair son iddia ise ABD'den geldi. ABD'nin en çok takip edilen basın organlarından olan New Yok Times, Bill Gates'in Türkiye'den arazi baktığını ve çiftlik kurma planı olduğunu duyurdu. 

BİLL GATES TÜRKİYE'DE ÇİFTLİK KURACAK

Bill Gates'in ziyaretine dair bir kaynak alındığı iddia edilen bilgilerde Nwe Yok Times, milyarder ismin Türkiye'de, 'çevreyi korumaya yardımcı olmak' üzere tarım arazisi aradığını söyledi. Kaynak konuşmasında ayrıca Bill Gates'in eski eşi olan Melinda ile birlikte yönettiği ve toplam kaynak tutarı 50 milyar dolar olan Bill & Melinda Gates Vakfı için arazi aradığını söyledi.

Arazinin kullanım amacı ise büyük bir çiftlik kurmak olarak aktarıldı. Halen İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenen irleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansı'na katılan Bill Gates çiftçilerin iklim değişikliğine dayanıklı ürünler geliştirmelerine yardımcı olmak için 315 milyon dolar tahsis etme söz vermişti.

Bilindiği kadarıyla Bill Gates'in Trakya bölgesinde 22 bin dönüm arazisi var. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@