BİLSEM sonuçları açıklandı mı, saat kaçta açıklanır? MEB BİLSEM sonuç sorgulama ekranı

Bilim ve Sanat Merkezi BİLSEM sınav sonuçlarının açıklanması binlerce kişi tarafından merakla bekleniyor. BİLSEM sonuç sorgulama ekranı ve BİLSEM takvimi haberimizde yer alıyor.

Gündem 13.05.2022 - 09:30 13.05.2022 - 09:30 Büşra Uluşen

Binlerce veli ve öğrencinin heyecanla beklediği BİLSEM sonuçları açıklandı. 19 Mart ile 8 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen BİLSEM sınavları bugün açıklandı. 8 Mayıs'ta başlayan değerlendirme süreci sonrasında MEB BİLSEM yetenek sınavı sonuçları ilan edilirken, veliler ve öğrenciler sınav sonuçlarını nasıl öğrenebileceklerini araştırıyor. 

BİLSEM sonuçları açıklandı mı, nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM), örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel yetenek, görsel sanatlar ya da müzik gibi yetenek alanlarında özel yetenekli olan öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeleri amacıyla destek eğitimi veren özel bir eğitim kurumudur. 

19 Mart - 8 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen BİLSEM sınavı sonrasında veliler ve öğrenciler sonuçların açıklanacağı günü bekliyordu. Sonuçların 13 Mayıs günü ilan edileceği ise daha önce duyurulmuştu. Bugün itibariyle BİLSEM sınav sonuçları açıklanacak.

bilsem

BİLSEM sonucu nasıl öğrenilir? Sonuç sorgulama adresi

BİLSEM sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile BİLSEM sonuç sorulama ekranı üzerinden öğrenilebilmektedir. Bilim ve Sanat Merkezleri BİLSEM sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulacak. Bugün gün içerisinde açıklanması beklenen BİLSEM sınavı MEB GOV TR adresi üzerinden sorgulanabilecek. Kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler ise 19 Ağustos 2022 tarihinde duyurulacak. 

BİLSEM ilk sınavında başarılı olup değerlendirmeye alınacak olan öğrenciler, 13 Haziran - 12 Ağustos tarihleri arasında BİLSEM sınavlarına tabi tutulacak. 

BİLSEM sınav sonuçları 13 Mayıs tarihinde gün içerisinde açıklanacak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@