BİM'in aktüel ürünlerinde bu kez konut var! Zincir market işini bir yana bırakan BİM konut sektörüne giriyor!

Konut fiyatlarının yükseldiği bu dönemde BİM zincir marketinden emlak sektörüne damga vuracak bir haber geldi. BİM'in çok yakında konut satışına başlayacağı iddia edildi.

Emlak Haberleri 26.05.2022 - 16:35 26.05.2022 - 16:35 Büşra Uluşen

Türkiye'nin en fazla şubesi bulunan zincir marketlerinden biri olan BİM, gıda ürünleriyle başlayan satış macerasını geliştirerek beyaz eşya, elektronik ürünler hatta motorlu taşıtlara kadar yükseltti. Küçük esnafın zarar etmesi nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde zincir marketlerde beyaz eşya, elektronik eşya, kırtasiye ve hırdavat gibi ürünlerin satılmamasına yönelik çalışmalar devam ederken, BİM Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi'nden yeni bir atılım geldi. 

Meclis 'Elektronik satma' dedi, BİM konut işine girdi

Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi BİM, uzun yıllardır Türkiye'de zincir market olarak faaliyetini sürdürüyor. Son dönemde gıda fiyatlarının pahalanması ve elektronik eşya satımına yasak getirilmesi gibi konular söz konusu olurken, BİM yetkililerinden bilinmeyen bir atak geldi. 

konut-7

Türkiye'de konut fiyatları hızla artarken ve konut üretimi durma noktasına gelmişken, zincir market görevini bir yana bırakan BİM konut ve araç satış işine giriyor. 

Odatv'den Caner Taşpınar'ın haberine göre, BİM market şirket faaliyetlerinde yeni bir döneme girerek, konut ve araç satışı yapacağını duyurdu. 

Taşpınar'ın Sicil Gazetesi'ndeki 10 Mayıs 2022 tarihli belgedeki bir ayrıntıyı fark etmesi üzerine ortaya çıkan bilgide şu ifadeler yer aldı:

'' Yürürlükteki ilgili mevzuata uymak ve gerekli yasal izinleri almak kaydıyla, şirket, otomobil, minibüs, midibüs, motosiklet, atv, utv, elektrikli bisiklet vb. her türlü motorlu kara taşıtlarının toptan ya da perakende ticaretini, ithalatını, ihracatını (aracılar ile internet TV. vb. üzerinden ticaret dahil) gayrimenkul, konut, işyeri vb. her türlü gayrimenkulün inşası, alımı, satımı, aracılık ve komisyonculuk faaliyetlerini kendi mağazalarında ya da işyeri açmak veyahut e-ticaret yoluyla yapabilir ''

260520220856047625319

BİM konut ve araç satışına başlıyor!

Sicil Gazetesi'nde yer alan ifadelere göre BİM'in çok yakında konut ve araç satışına başlayacağı öğrenildi. BİM Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi'nden konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak edinilen bilgilere göre konunun doğru olması muhtemel. 

Elektronik cihazları satmasına kısıtlama getirilmeye hazırlanılan BİM'in konut ve araç satışını nasıl yürüteceği ise merak konusu oldu. BİM, zincir marketlerindeki piyasadaki ürünleri değerinden daha ucuza sattığı gibi konutları da uygun fiyatla halk ile buluşturacak mı? Tüm soruların cevabı için mağazadan yapılacak açıklama büyük önem taşıyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@