Binali Yıldırım Açıkladı, Çanakkale Köprüsü Açılış Tarihi Belli Oldu!

TBMM Başkanı Binali Yıldırım Çanakkale Köprüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve projenin bitmesini bekleyenlere müjdeli haber verdi.

Gündem 18.01.2019 - 12:31 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

TBMM Başkanı Binali Yıldırım Çanakkale Köprüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve projenin bitmesini bekleyenlere müjdeli haber verdi.

Gerçekleştirilen 1915 Çanakkale Köprüsü Kule Keson Temellerinin Yüzdürülmesi Törenine katılan TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. 1915 Çanakkale Köprüsü Ne Zaman Açılacak?Binali Yıldırım yapmış olduğu konuşmasında "Bu büyük bir müjde büyük bir haber. Çanakkalemiz için ülkemiz için" diyerek 1915 Çanakkale Köprüsü'nün 18 Mart 2022 tarihinde açılacağını müjdeledi. Tamamlandığında Dünyanın En Büyük Asma Köprüsü Olacak Asya'yı altıncı defa Avrupa'ya bağlayacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü tamamlandığında sahip olduğu 2023 metre ayak açıklığı ile "dünyanın en büyük asma köprüsü" unvanını kazanacak. Köprünün kule yüksekliği ise 318 metre olacak.Köprü bitirildiğinde Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe otoyolunu da içine alacak. Mega projede köprünün inşaatı ile beraber eş zamanlı olarak  iki adet yaklaşım viyadüğü, dört adet betonarme viyadük, 10 adet alt, 33 adet üst geçit köprüsü, 43 alt geçit, 115 adet çeşitli ebatlarda menfez, 12 kavşak, dört adet otoyol tesisi, iki adet bakım işletme merkezi ve altı adet ücret toplama istasyonu da tamamlanacak.Konut Fiyatları ve Arsa Fiyatları Rekor Kırdı Yapılan inşaatlar henüz tamamlanmadan köprünün güzergahında yer alan arsalar ve konutların fiyatları nerede ise 4 kat oranında arttı. Özellikle de Lapseki konut fiyatları büyük oranda yükseliş yaşarken köprünün inşaat haberleri duyurulmadan önceki bölgedeki fiyatlarla bugünkü fiyatlar arasında yaklaşık 4 kat artış yaşandığı görüldü.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@