Binance CEO’su Zhao kripto paraların güvenilirliği konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı

Changpeng Zhao, kripto paralar ile itibari paraları kıyasladı. Kripto paraların çok daha güvenilir olduğuna vurgu yapan ünlü yönetici, bu açıklamalarıyla kripto para basınında geniş yankı buldu…

Finans 06.05.2022 - 22:24 06.05.2022 - 22:29 Duygu Dilan Duman

Kripto para sektöründe ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance CEO’su Changpeng Zhao, çarpıcı açıklamalar yapmaya devam ediyor. Topluluğun yakından takip ettiği isimlerden biri haline gelen ünlü CEO son olarak kripto paralar ve itibari paralar kıyaslaması konusunda önemli bir açıklamada yaptı. Elindeki verileri yorumlayan CZ, kripto paraların, itibari para birimlerine göre çok daha güvenli olduğunu söyledi.

Sektörde en popüler blockchain araştırma platformu Chainalysis tarafından hazırlanan raporlara CZ’den çarpıcı yorumlar geldi. Buna göre geçen sene yasadışı işlem yapan cüzdan adreslerinin oranı, toplam kripto para işlemlerinin sadece yüzde 0,15′ine tekabül etti. Raporda en çok dikkat çeken detaylardan biri olan bu veriler karşısında Binance CEO’su Changpeng Zhao da sessiz kalamadı.

Kripto Para ve İtibari Para Kıyaslaması

kripto-piyasalarda-elon-muskin-twitter-ruzgari-tersine-dondu-bitcoin-ethereum-doge-ve-xrpde-son-durum-korkuttu

Pek çok alanda sık sık karşılaştırılan kripto para birimleri ile itibari para birimleri, son olarak güvenilirlik konusunda kıyaslandı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, gündem olan Chainalysis raporu sonrası bir de Birleşmiş Milletler yorumunu paylaştı. Bu raporda küresel olarak bir yılda aklanan kara paranın toplam paraya oranının yüzde 2,5 olduğuna dikkat çekti. Verilere bakıldığında bu oran yaklaşık 800 milyar dolar ila 2 trilyon dolar seviyesine denk geliyor.

“Kripto Para Birimleri Daha Güvenilir”

Chainalysis raporuna bakıldığında, genel olarak kripto paraların suçlular tarafından daha az kullanıldığı görüldü. Dev kripto para borsası Binance CEO’su Zhao, kripto paraları eleştirmek için sık sık öne sürülen güvenlik detayıyla ilgili bu raporları yorumladı. Kripto para sektöründeki regülasyonun günümüzde düşük seviyelerde olması nedeniyle kullanım ve güvenlik koşullarının gelecek senelerde çok daha değişiklik gösterebileceği belirtildi. CZ gibi sektörün önde gelen temsilcilerine göre kripto para birimlerindeki regülasyonun artması, mevcut suç oranını daha da düşürecek ve sektör son derece

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@