Binance çöktü mü, LUNA ve UST işlemleri durduruldu mu? Hesaplar askıya mı alındı?

Kripto paralardaki ani düşüşün ardından Binance platformuna erişim sorunu yaşanıyor. Birçok kişi Binance çöktü mü, hesaplar askıya mı alındı araştırıyor. İşte nedeni.

Finans 12.05.2022 - 14:51 12.05.2022 - 14:51 Büşra Uluşen

Kripto para borsasında akıl almaz bir düşüş meydana gelirken, kripto para alım-satımının yapıldığı Binance platformunda ağ yavaşlığı ve tıkanıklığı yaşanıyor. 10 Mayıs'ta Terra ekosistemine ait ABD dolarına sabitli en büyük coinlerden biri olan UST, yoğun satışlar neticesinde yüzde 40'lık bir düşüş yaşadı. 60 cente kadar gerileyen UST, piyasaları tedirgin ederken Binance'den konu hakkında yeni bir hamle yapıldı.

Binance Terra Luna ve UST işlemlerini durdurdu!

Terra Lune ve UST birimlerinde meydana gelen ani düşüş nedeniyle normal değeri 1 dolarda sabit olması gereken UST'nin toplam piyasa değeri 5.9 milyar dolar eriyerek 12.8 milyar dolara geriledi. 

Terra ağının kripto para birimi LUNA ise bugün itibariyle 30 cente kadar düştü. TerraLabs kurucu ortaklarından Do Kwon, coin değerini 1 dolara yükseltebilmek amacıyla 750 milyon dolar değerinde Bitcoin satışı gerçekleştirdiklerini duyursa da UST hâlâ beklenen seviyeye ulaşamadı. 

Kripto para piyasasında yaşanan bu gelişmelerin ardından Binance, konuya el atarak söz konusu iki coinin alım ve satım işlemlerini geçici süre ile durdurdu. Binance'den gelen açıklamaya göre, ağ yeniden istikrar kazandığında ve beklemede olan çekim işlemi sayısı azaldığında, Terra LUNA ve UST tokenler için çekim işlemlerinin yeniden başlayacağı ifade edildi. 

Sosyal medyada gündem olan konuya ilişkin binlerce kişi paylaşım yaptı ve hesaplarına neden erişemedikleri hakkında net bir açıklama bekliyor. Bazı kullanıcılar ise hesaplarının askıya alındığını ifade ediyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@