Binlerce İşçi Aranıyor! Ramazanda İş Arayanlar Dikkat İşte Kadrolar

Ramazan ayında iş arayanlar için Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda meslek grubundan personel alımı için ilan yayımlandı. İlan edilen iş duyurularında yer alan kadrolar ve en fazla alım ilanı bulunan meslekler.

Emlak İş İlanları 16.04.2021 - 23:02 16.04.2021 - 23:02 Emlak 365
Türkiye genelinde çok sayıda işletme ramazan ayında tedbirler kapsamında faaliyetlerine ara verse de çok sayıda firma halen işlerine devam ediyor. Ramazan ayında çalışacak olan ve personel ihtiyacı olan firmalara ise bazı kadrolarda personel alımları olacak.

İŞKUR üzerinden ilan edilen bu personel alım ilanlarını kadrolara göre derledik. Firmalar en az okur yazar seviyesinden işçi, en az lise düzeyinden ise vasıflı personel alımları yapıyorlar. İşte ilan edilen o duyurular ve detayları.

İŞKUR'DA EN FAZLA ALIM İLANINA SAHİP MESLEKLER

Türkiye İş Kurumu üzerinde en fazla alım ilanı meslekler işçi pozisyonları. Listenin ilk sırasında ise 81 il geneli alım ilanı bulunan Beden İşçisi kadrosu.

Yaklaşık 70 bin personel işçi alım ilanı bulunan İŞKUR'da beden işçisi kadrosu dışında en fazla alım ilanı bulunan ve ilan sayısı 1000'in üzerinde olan 8 farklı meslek grubu bulunuyor. Özel sektör firmalarının yayımladıkları duyurular kapsamında alım yapılacak pozisyonları sizlerle paylaşıyoruz.

Beden İşçisi (Genel) meslek grubu için İŞKUR'da yayımlanan ilan sayısı: 12973

Makineci (Dikiş) meslek grubu için İŞKUR'da yayımlanan ilan sayısı:1824

Temizlik Görevlisi meslek grubu için İŞKUR'da yayımlanan ilan sayısı: 1533

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı meslek grubu için İŞKUR'da yayımlanan ilan sayısı: 1403

Satış Danışmanı / Uzmanı meslek grubu için İŞKUR'da yayımlanan ilan sayısı: 1330

Turizm Ve Otelcilik Elemanı meslek grubu için İŞKUR'da yayımlanan ilan sayısı: 1323

Ön Muhasebeci meslek grubu için İŞKUR'da yayımlanan ilan sayısı: 1053

Konfeksiyon İşçisi meslek grubu için İŞKUR'da yayımlanan ilan sayısı: 1043

Diğer Meslekler ve Alınacak Personel Sayısı

Yukarıda yer alan kadroların dışında İŞKUR'da yer alan diğer meslekler şunlar; Şoför-Yük Taşıma 861, Paketleme işçisi 797, CNC Torna Tezgahı Operatörü 706, Elektrikçi (Genel) 687, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 668 Forklift Operatörü 651, Dokuma Konfeksiyon Makineci 614 Büro Memuru (Genel) 546, Güvenlik Görevlisi 538, Garson (Servis Elemanı) 523, Ambar/Depo Görevlisi 481.

İŞKUR İLANLARINA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak olanlar başvurularını İŞKUR üyelikleri ile elektronik olarak yapacaklar. Sisteme üyelikleri ile giriş yapacak olan adaylar daha sonra kadrolara göre iş ilanlarını bulacaklar ardından başvurularını elektronik olarak firmalara bildirecekler.

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@