Binlerce Lira Kadın Erkek Çocuk Vatandaşlara Dağıtılacak! Liste Yenilendi Başvurular Açıldı

Vatandaşların yaşadıkları zorlukların üzerinden gelmesi ve sorunlarını çözmesi adına başlatılan ödemeler için yeni listeler tamamlandı. Destekler için Şubat Mart dönemi için başvuru ekranı da açıldı.

Finans 16.02.2022 - 12:34 16.02.2022 - 12:34 Mustafa Karagöz

Devlet tüm imkanları ile vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda önemli kurumlar devreye sokulurken birçok alanda destek ödemeleri için başvurular alınmaya devam ediyor. 2022 yılı asgari ücret ve memur zammının ardından artan devlet desteklerinde son rakamlara dair liste netlik kazandı. 

2022 DEVLET DESTEKLERİYLE BİNLERCE TL'LİK ÖDEMELER YAPILACAK

2022 yılında farklı alanlarda devlet desteği almak isteyen vatandaşların hangi alanlarda kaç TL destek alabileceğine ilişkin güncel listeyi aşağıda paylaştık. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları gibi kurumların aracılık ettiği yardımlar şöyle;

Binlerce Lira Kadın Erkek Çocuk Vatandaşlara Dağıtılacak! Liste Yenilendi Başvurular Açıldı (5)

KADINLARIN ALABİLECEĞİ ÖDEMELER

Kadın vatandaşlarımız için sağlanan ve genellikle Aile Bakanlığı'nın aracılık ettiği destek ödemeleri "Doğum Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı, Öksüz ve Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Gebelik Yardımı, Bebek Maması Yardımı, Bebek Bezi Yardımı" şeklinde listelenebilir. 

Binlerce Lira Kadın Erkek Çocuk Vatandaşlara Dağıtılacak! Liste Yenilendi Başvurular Açıldı (4)

SAĞLIK ALANINDA ALINABİLECEK DESTEKLER

Aile Bakanlığı ve SGK özelinde verilen sağlık destekleri "Genel Sağlık Sigortası (GSS) Prim Ödemeleri, Şartlı Sağlık Yardımları (Sağlık ve Gebelik), Katılım Payı Ödemeleri, Kronik Hastalık Yardımı, Silikozis Hastalarına Yapılan Ödemeler, Kronik Hastalara Elektrik Tüketim Desteği, Cenaze Yardımı, SGK Rapor Parası, Doğum İzni Parası" olarak sıralandı. 

Binlerce Lira Kadın Erkek Çocuk Vatandaşlara Dağıtılacak! Liste Yenilendi Başvurular Açıldı (3)

GENEL NAKİT PARA YARDIMLARI

Çeşitli durumlarda bulunan vatandaşların nakit yardım almalarını öngören bu destekler "VGM aylık nakit muhtaç aylığı 1440 TL olarak ödenir.  İŞKUR İşe yönlendirme yardımı 2022 için 425 TL ödenir. İŞKUR işe başlama yardımı 2022 için 1600 TL ödenir. Aİle Bakanlığı yaşlı maaşı Temmuz 2022'ye kadar 1084 TL olarak ödenecek. Aile Bakanlığı Engelli Maaşı Temmuz 2022'ye kadar %40-%69 arası engel oranı olanlar için 865 TL, %70 ve üzeri engelli olanlar için 1298 TL ödenir. 

Binlerce Lira Kadın Erkek Çocuk Vatandaşlara Dağıtılacak! Liste Yenilendi Başvurular Açıldı (2)

GENEL TOPLU PARA YARDIMLARI

Aile Bakanlığı'nın aracılık ettiği bu desteklerde betonarme ev yardımı için 70.000 TL, prefabrik ev için 40.000 TL, ev bakım onarım desteği için ise 30.000 TL yardım sağlanır. 

Binlerce Lira Kadın Erkek Çocuk Vatandaşlara Dağıtılacak! Liste Yenilendi Başvurular Açıldı (1)

FATURA YARDIMLARI

Devlet Şubat ayı içinde doğalgaz faturası desteği vermek için başvuruları almaya başladı. Bunun yanında bakanlık 2 kişilik aileler için 103 TL, 5 kişilik aileler için 206 TL destek sağlanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@