Bir Bu Eksikti! Konya Ankara Karayolunda Kum Fırtınası 30 Araç Birbirine Girdi

Ankara Konya karayolunda 30 araçlık zincirleme kaza yaşandı. Kazanın nedeni ise kum fırtınası oldu. İşte yaşanan kaza ve bölgeden gelen son dakika açıklaması.

Gündem 30.11.2021 - 14:59 30.11.2021 - 15:00 Mustafa Karagöz

Türkiye son zamanlarda yaşanan olumsuz hava etkileriyle çalkanıyor. İstanbul başta olmak üzere çok sayıda şehirde görülen fırtınanın yanı sıra şimdi de Ankara Konya karayolunda kum fırtınası haberi geldi. 

ANKARA KONYA KARAYOLUNDA KUM FIRTINASI

Ankara Konya karayolu arasında yer alan Cihanbeyli ilçesi Kırkışla Mahallesi yakınlarında kum fırtınası yaşandı. Fırtınanın etkisiyle göz gözü görmez oldu. Fırtınanın yaşandığı anda ise yolda kalan araçlar büyük zorluk yaşadıklar.

Öyle ki bölgede 30 aracın karıştığı zincirleme kazalar yaşandı. Elde edilen bilgilerde kaza nedeniyle çok sayıda vatandaşın yaralandığı öğrenildi. Kum fırtınası ve oluşturduğu olumsuz hava nedeniyle bölge bazı yollar trafiğe kapatıldı. İlk kapatılan karayolu Konya Ankara olurken bir fırtına haberi de Aksaray Adana arasından geldi.

Aksaray-Adana karayolunda da kum fırtınası meydana geldi. Bu kum fırtınasında da çeşitli trafik kazalarının olduğu bildirildi. 

Kum fırtınasının Konya, Ankara, Adana ve Aksaray'ı bağlayan karayollarında etkili olmaya devam ettiği ifade edildi. Bu kapamda Konya´yı Ankara, Adana ve Aksaray´a bağlayan karayollarının bazı noktalarında kum fırtınası nedeniyle polis, trafiği kapatarak araçların geçişine izin vermediği aktarıldı. Bölgede kazaların olduğu ve sağlık ekiplerinin bölgeye gittikleri açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@