Bir Dolar 10 TL Olunca Fatih Altaylı'dan Korkutan Yılsonu Tahmini

Gazeteci Fatih Altaylı dolar kuru hakkında açıklamalarda bulundu. Köşesinde dolar kuruna dair tahminini açıklayan Altaylı bir doların 14 TL olabileceğini söyledi.

Finans 13.11.2021 - 16:24 13.11.2021 - 16:26 Mustafa KARAGÖZ

Dolar kurunun 10 TL olmasının ardından ekonomistlrin yılsonu dolar tahminleri de değişti. Merkez Bankası ve FED kararlarının etkili olacağı ifade edilen yorumlarda farklı görüşler açıklandı. Merkez Bankası ise yılsonu dolar tahmini haftasonu öncesinde ilan ettiği raporlar 9.22 TL'den 9.98 TL seviyesine çıkardı. 

FATİH ALTAYLI'DAN DOLAR İÇİN 14 TL RAKAMI

Türkiye tarihinde ilk defa dolar kurunun 10 TL seviyesine çıkmasının ardından bir değerlendirme de Fatih Altaylı'dan geldi. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı son yazısında dolar kuruna ilişkin beklentisini açıkladı. Yazısında Galatasaray Spor Kulübü'nün istişare toplantısıyla ilgili katıldığı sunumda söylediği ifadelere yer veren Altaylı kurun 10 TL olmasının şaşırtıcı olmadığını söyledi.

Birkaç hafta önce gerçekleştirilen toplantıda söylediği sözleri yazısına taşıyan Altaylı şu ifadelere yer verdi. "Dolar 10 TL. Şaşırtıcı mı, değil. Birkaç hafta önce Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, bir istişare kurulu topladı kulüpte. Eski başkanlar ve 2. başkanlardan oluşan. Güzel bir sunum yaptı, mali durum ve gelecek ile ilgili. Tek bir soru sordum, sunumu yapan yöneticilere. “2021-2022 sezonunun sonunda tahminen 14 liralık bir dolar kuru ile karşı karşıya olacaksınız. Bu kur ile bu giderleri karşılamaya hazır mısınız?” Bu tahmini “Alanım ekonomi” olduğu için değil, bu iktidarı bildiğim için söyledim."

Altaylı dolar kuruna dair yazısının devamında işin oraya gidip gitmeyeceği noktasında kesin birşey söyleyemem ama bu artış hızı nedeniyle mal ve hizmet kalitesinde düşüş olacağını söyledi. Dolar kurunun yükselmesinin bazı alanlarda yokluk olabileceği de yazıda ifade edildi. Altaylı yazısının bu bölümünde ise sağlık alanından örnekler verdi ve bazı ilaçların bulunmamaya başladığını aktardı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@