Bir Günde Bir Araba Parası Zam! Renault Clio'ya Artık 114 Bin TL Daha Pahalı

Renault Clio'nun Türkiye'de üretilen yerli otomobiline bir günde dev zam geldi. Emre Özpeynirci fiyatlara yansıyan zammın 114 bin TL olduğunu duyurdu.

Finans 18.12.2021 - 14:04 18.12.2021 - 14:04 Mustafa Karagöz

Dolar kuru başta Merkez bankası faiz kararları ile yükselmeye devam ediyor. Çok sert yükselmeler yaşayan ve birkaç günde 13.50 TL'den 17.00 TL'ye çıkan dolar enflasyonun artmasına neden oluyor. Bu kapsamda gelen zamlardan sonuncusu ise Renault Clio marka araç için oldu. 

ÜNLÜ EKONOMİST AÇIKLADI

Ekonomist Emre Özpeynirci kendi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak dolar kruunun enflasyon üzerinde oluşturduğu etkiyi gözler önüne serti. Özpeynirci Renault Clio marka araçlar için geçerli fiyatları açıkladı. Dünkü fiyat tablosu ile bugünkü fiyat tablosunu paylaşan Özpeynirci bir günde yansıyan dev zam tutarını açıkladı. 

Ekonomist Emre Özpeynirci'nin paylaşımına göre Renault Clio Joy 1.0 Sce 65 bg model başlangıç paketi bugünden sonra 114 bin TL daha pahalı olarak 361 bin TL'ye satılacak. Ayrıca diğer modellerde de fiyat artışları oldu. Renault 

Paylaşımda fiyat tablosuna da yer veren Özpeynirci "Türkiye’de üretilen en ucuz Clio’nun bile fiyatı 361 bin TL olmuşsa artık konuşacak bir şey kalmadı. İşte bugünkü ve dünkü fiyatları"açıklamasında bulundu. 

araç reno cilio

Ekonomis bir başka marka araç için de fiyat tarifesi değişikliğini ilan ederek "Toyota da, yerli modelleri Corolla Sedan ve CH-R hariç tüm ithal modellerine bugün itibarıyla %20 zam yapmış. En ucuz Yaris 368.400 TL'den başlıyor, 509 bin TL'ye kadar çıkıyor." diye konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@