Bir Kredi Atağı da TEB'den! Ev Alacaklar Dikkat Faizleri Düşürdü

Ev almak isteyenlere TEB konut kredisi faiz oranlarında indirim yapıldı. Bankanın güncel kredi faiz oranı ve uzun vadeli ödeme seçenekleri haberimizde.

Bir Kredi Atağı da TEB'den! Ev Alacaklar Dikkat Faizleri Düşürdü

TEB resmi sitesinden yapmış olduğu bilgilendirme ile daha düşük maliyet oranları ile konut kredisi sağlayacağını ilan etti. Banka tarafından yapılan açıklamada uzun vadeli ödeme planların düşük faiz imkanının bozulmadığı da duyuruldu.

TEB'DEN VADE FARKSIZ KONUT KREDİSİ

Ev almak isteyenler için konut kredisi faiz oranları düşüyor. Özellikle özel bankaların son günlerde yapmış olduğu hamleler ev alacakları umutlandırdı. Daha önce devlet bankalarında olan en düşük faizli kredi oranları yeniden özel bankaların eline geçti.

Bu dönemde kredi paketinde yenilenmeye giden bankalardan birisi de TEB oldu.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) resmi sitesinden bir basın açıklamasında bulunarak konut kredisi faiz oranlarını indirdiğini açıkladı. Daha öncesi süreçte yüzde 1.50 ve üzerinde oranlarla kredi sağlayan banka TEB yeni kredi faiz oranını yüzde 1.37 olarak duyurdu.

teb kredi2

İKİ ÖZEL ŞARTI VAR

TEB'in ilan ettiği kredi faiz oranı en düşük faiz oranlı konut kredisi maliyetine çok yakın seviyede bulunuyor. Bunun dışında bankanın açıkladığı oran devlet bankalarının güncel faiz oranlarına eşit seviyede. İlan edilen faiz oranlarından yararlanmak için ise müşterilerin TEB tarafından duyurulan iki özel şartın sağlanması gerek.

Bu şartlardan birisincisi vade süreci olurken ikinci şart kredi kullanımlarında sunulan ek paketler olarak açıklandı. İşte 120 ay vadeli, 1.37 faiz oranlı ve esnek ödeme seçenekleri ile sunulan TEB kredisinin kullanım şartları.

* Kampanya faiz oranı; 61-120 ay aralığı eşit taksitli işlemler için geçerlidir, diğer vadelerde farklı faiz oranı uygulanmaktadır.

* Kampanya faiz oranı; kredili hayat sigortası, DASK, konut eşya sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortasından oluşan paket ile geçerlidir.

Kredi masraflarına dair TEB açıklamasında "Hayat sigortası prim tutarı; kredi taksit tutarı, aylık akdi faiz oranı, kredi vadesi, yaş ve cinsiyete göre değişiklik göstermekte olup 5 yıllık hayat sigortası bedelidir. Poliçe primi müşterinin yaşı, kredi taksit tutarı, faiz oranı, kredi vadesine göre değişiklik gösterebilir." bilgisini verdi.

MALİYET ORANLARI

TEB bünyesinden ilan edilen kampanya kapsamında 100.000 TL konut kredisi kullanacak olanlar için örnek ödeme planı aşağıda. 100.000 TL kredinin aylık ödeme planı ve yıllık kredi maliyet tablosu.

teb kredi

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

TEB konut kredisi başvuruları yalnızca banka şubelerinden tamamlanacak. Müşteriler kendilerine en yakın TEB şubelerine giderek konut kredisi başvurularını yapabilirler.

SONRAKİ HABER