Bir Kredi Müjdesi De Ziraat Bankası, Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli 0.49 Faizli Devlet Destekli İhtiyaç Kredisinde Gelir Mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika kredi açıklaması ile konut kredisi müjdesi vermişti. Açıklama sonrası gözler sosyal hayatı destek kredisi ve temel ihtiyaç desteği kredisi paketlerine çevrildi.

Finans 10.05.2022 - 11:35 10.05.2022 - 11:53 Gülcan Özer

Kabine toplantısı sonrasında dün gece yapılan ulusa sesleniş konuşması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ev sahibi olmak isteyen kişilere konut kredisi müjdesi vermişti. Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak başlatılan kampanya ile yüzde 0.89 ve yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi desteğe sağlanacağı ilan edilmişti. 

Yine konut üretimini arttırmak için sattıkları ev fiyatlarına 1 sene zam yapmama sözü veren müteahhitlere de destek kredisi sağlanacağı ilan edilmişti. Kredi paketleri kısa sürede sosyal medyada büyük yankı uyandırırken gözler ihtiyaç kredisi paketlerine çevrildi. Hatırlanacağı üzere pandemi döneminde ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile asgari ücretli çalışanlara devlet destekli, düşük faizli ve 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi müjdesi verilmişti. 

KONUT FİNANSMANI PROJESİ İLE KONUT KREDİSİ MÜJDESİ VERİLMİŞTİ! 

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklama ile konut kredisi desteği müjdesi verilmişti. Bugün paketler hakkında açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "3 başlıkta duyurduğumuz Konut Finansmanı Projesi kapsamında ilk konutunu alacak vatandaşlarımızın çok uygun maliyetli kredi imkanıyla konuta erişimlerini artırmak için İlk Evim Konut Finansman Paketi'ni devreye alıyoruz.

konut finansmanı 1

konut finansmanı 2

Böylelikle; birinci el konutlarda uygulanmak üzere, 2 milyon TL değerine kadar konutlar için, 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisini vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz" diyerek merak edilen soruları yanıtladı. 

temel ihtiyaç destek kredisi nedir

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ MÜJDESİ VAR MI! ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK 6 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ 10 BİN TL 0.49 FAİZLE İHTİYAÇ KREDİSİ VERECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan destek kredisi açıklaması milyonlarca kişide temel ihtiyaç desteği kredisi beklentisi oluşturdu. Kamu bankaları üzerinden daha önce verilen konut kredisi destek paketi kampanyası ile sosyal hayatı destek kredisi adı altında düşük faizli kredi verilmişti. Yeniden konut kredisi desteği verilmesi ile beraber vatandaşlar ihtiyaç kredisi paketini de gündeme taşıdı. 

Ekonomide yaşanan dalgalanma ve zam yağmuru nedeni ile ay sonunu getirmekte zorlanan vatandaşlar 6 ay ertelemeli kredi paketi sayesinde en azından yaz sonuna kadar enflasyondaki düşüş meydana gelene kadarki süreçte rahat bir nefes almak istiyorlar. Destek kredisi taleplerinin Maliye Bakanlığı'na iletildiği konu hakkında görüşmelerin başladığı iddiaları gündeme gelirken kredi paketindeki gelişmeler yakından takip ediliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar (3)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@