Bir Kripto Para Vurgunu Daha! Bitrota Kripto Para Borsasında İşlem Yapan Vatandaşlara Büyük Şok!

Kayseri merkezli kripto para borsası 'Bitrota' yaşanan çöküş ve vurgun ile gündemde. 30 binden fazla insanın parasını kaptırdığı konuşuluyor.

Finans 01.12.2021 - 10:40 01.12.2021 - 10:43 Elif İşçi

Kripto paralara olan ilgi her geçen gün artıyor. Kazananların sayısı da kadar kaybedenler de oldukça dikkat çekiyor. Bu kadar ilgi gören bir alanda elbette çeşitli vurgunlar ve dolandırıcılıklar da yaşanıyor. Son olarak yeni bir kripto para vurgununun daha yaşandığı belirlendi.

Yaşanan yeni vurgun Kayseri’de meydana geldi. Kayseri merkezli olarak işlem gören ‘Bitrota’ isimli kripto para borsası pek çok kişinin parasını bünyesinde topladı. Yapılan ilk değerlendirmelere göre yaklaşık 30 bin kişinin sistem içerisinde parasının toplandığı belirlendi. Toplanan paranın değeri ise yaklaşık olarak 1 milyar lira olarak açıklandı.

BİTROTA KRİPTO PARA BORSASI ÇÖKTÜ!

Bir Kripto Para Vurgunu Daha! Bitrota Kripto Para Borsasında İşlem Yapan Vatandaşlara Büyük Şok!

Pek çok kişinin parasının toparlandığı sistem kısa süre önce hata vermeye başladı. Geçici bir hata aldığını düşünen kullanıcılar sonrasında sistemin çökmesiyle büyük şok yaşadılar. Bunun ardından kripto para borsasının sahibinin de bir açıklama yapmaması endişeye neden oldu. Bir süre önce ortadan kaybolduğu belirlendi. Ünlü kripto para borsasına pek çok kişinin para yatırdığı ve bunlar arasında tanınmış isimler ile bir savcının da bulunduğu iddia edildi.

YÜKSEK KAZANÇ VAADİ İLE İNSANLARI KANDIRMIŞLAR!

Kripto para borsası hakkında son zamanlarda üst üste gelen dolandırıcılık haberleri endişeleri artırmaya devam ediyor. Kenan Altun ve Avusturya vatandaşı olan Hasan Özkan tarafından ortaklaşa kurulan yazılım şirketi geçen yıl ‘Bitrota’ ismini verdikleri şirketi kurdular. Ardından ‘Talent’ isimli bir coin üzerinde yoğunlaşarak insanlara da çeşitli vaatlerde bulundukları belirlendi.

Hem Kayseri hem de Hatay üzerinden kurulan iki ofis ile birlikte toplantı ve reklamlarla birlikte insanların paraları toplandı. Yüzde 45 oranında yüksek bir kazanç elde edileceği iddia edildi. Sistemin çökmesi ile birlikte şimdilerde pek çok kişi sahibine ulaşmaya çalışıyor ancak telefon aramaları ve e-posta gönderimleri yanıtsız kalıyor. Şikayetler sonucunda konu hakkında inceleme başlatıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@