Bir süredir bekleniyordu, Bakan Soylu tarih verdi: Otoyollarda hız limiti artırılıyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında otoyollarda hız limitinin artırılacağını duyurdu. Bakan Soylu, hız limitinin artırılacağı tarihi de paylaştı.

Gündem 05.05.2022 - 15:47 05.05.2022 - 16:40 Büşra Uluşen

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında gündemdeki birçok konuya değinerek önemli açıklamalarda bulundu. Daha önce Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu İzleme ve Yürütme Kurulu ile Trafik Güvenliği İhtisas Grupları Toplantısı'na katılan Soylu, trafik güvenliği meselesine değinerek otoyollarda hız limitinin artırılabileceğine yönelik ilk sinyalleri vermişti. 

Bakan Soylu tarih verdi: Otoyollarda hız sınırı artıyor

TGRT Haber ekranlarında gündeme dair değerlendirmeler yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollarda hız sınırında yapılacak düzenlemeyi canlı yayında duyurdu. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre, otoyollarda hız sınırının artırılacağı kesinleşti. 

Bakan Soylu, otoyollarda yeni dönemin 1 Temmuz itibarıyla başlayacağının haberini vererek hız sınırının bu tarihten itibaren artırılacağını bildirdi. Hız sınırı Temmuz ayından itibaren 140'a yükseltildi. 

Çalışma yapılıyor demişti

Bakan Soylu, geçtiğimiz yıl katıldığı söz konusu toplantıda yol ve araç kalitesini artması nedeniyle otoyollarda hız limitlerinin bir miktar esnetilebileceğini söylemişti. Soylu, trafik kazalarının en önemli nedeninin sürat olduğunu ancak Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını belirterek, yol standartları ve kalite konusunda daha üst bir seviyeye çıkıldığını ifade etmişti. 

Şu anki sürat kilometresinin 120 km olduğunun altını çizerek yüzde 10'luk bir tolerans eklendiğinde 132 kilometreye çıktığını ve otomobiller için 20 kilometreye kadar hız artırma yetkilerinin bulunduğunu söylemişti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın konu hakkındaki çalışmalarının devam ettiğini daha önce duyuran Bakan Soylu, bugün yaptığı açıklama ile de Temmuz ayından itibaren otoyollarda hız limitinin artırılacağının haberini kamuoyuna duyurdu. Soylu'nun ifadeleri doğrultusunda otoyollarda hız sınırının 140 kilometre aralığına yükseltildiği açıklandı. 

Konuya ilişkin gelişmeler paylaşıldığında haberimizi güncelleyeceğiz. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@