Bir yanlışlık yok ilan böyle! 2080 TL'ye satılık hazine arazisi

Gerede Milli Emlak Müdürlüğü'nden yayımlanan duyuru kapsamında bazı imarsız arazilerin satışlarının yapılacağı açıklandı. Kurumun açıkladığı satış listesinde en ucuz arsa ise 2080 TL'den satılacak.

Emlak Haberleri 25.04.2022 - 16:07 25.04.2022 - 16:07 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Bolu Gerede Milli Emlak Şefliği duyurusunda bir adet kamu konutu ile 13  adet imarsız arazi satışı yapacağını ilan etti. Satışı yapılacak olan gayrimenkuller hakkında bilgi veren kurum arazilerin nerede bulunduğunu ada parsel numaraları üzerinden aktarırken m2 fiyat tablosunu ilan etti. Arazilerin durumları ile ilgili bir de tablo paylaşan kurum, fiili durum, fiyat, ihale tarihi gibi detayları paylaştı. 

KAMU KONUTU VE İMARSIZ ARAZİLER SATILACAK

Kurum satışı yapılacak olan dairenin Gerede ilçesi Kitirler Mahallesinde 66 / 31 ada parsel numarasında olduğunu duyurdu. Brüt 116 metrekare olan daire şu anda boş konumda bulunuyor. Daire için belirlenen muhammen bedel 200.000 TL olacak. Söz konusu kamu konutunun satışı için ihale işlemleri 11 Mayıs tarihinde düzenlenecek. 

gerede imarsız arsa

Kurumun satış ilanında yer alan diğer liste imarsız araziler için oldu. Gerede Milli Emlak Şefliği 13 adet imarsız arazi satışının; Akbaş Köyü, Çalaman Köyü, Yeniyapar Köyü, Kapaklı Köyü, Yakaboy Köyü, İkinciavşar Köyü, Ümitköy, Yenecik Köyü, Kösereli Köyünde olacağını açıkladı. Hamtoprak cinsinde imarsız durumda olan arazilerin bir kısmı kısmen işgalli bir kısmı da işgalsiz durumda bulunuyor. Araziler için en düşük fiyat 2080 olarak duyurulurken m2 büyüklüğüne göre rakam 82.470 TL seviyesine kadar çıkıyor. 

gerede imarsız arsa2

İmarsız arsa ve kamu konutu satış işlamleri hakkında Gerede Milli Emlak Şefliği ön başvuru formunda "Yukarıda özellikleri ve ihale bilgileri belirtilen Hazineye ait 1 adet kamu konutu (lojman) ile 13 adet taşınmazın satış ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile karşılarında belirtilen tarih ve saatlerde Gerede Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği odasında toplanacak Komisyon huzurunda yapılacaktır." açıklamasında bulundu. İhaleye katılacak olanlar bu açıklamada yer alan bilgileri esas alarak başvurularını yapacaklar. 

TAKSİTLİ ÖDEME PLANI SUNULUYOR

Devletten gayrimenkul alımlarında vatandaşlara ek ödeme seçenekleri de sunulur. Yukarıda yer alan ihalelere katılanlar istemeleri halinde ödemelerini en az yüzde 25'i peşin ödenmek şartıyla taksitle yapacaklar. Yüzde 25 oranında peşinat ödemesi yapacak olan vatandaşlar geri kalan tutarı ise faiz uygulanmak suretiyle en fazla iki yılda 3' er aylık dönemler ve eşit taksitler halinde ödeyebilecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@