Birazı devletten birazı sizden! Halk Bankası'ndan 1.04 faiz oranıyla konut kredisi

Halkbank müşterilerine Çevre Bakanlığı destekli konut kredisi veriyor. Hak sahibi olanların faydalanabildiği krediye başvuranlar 1.04 aylık faiz oranıyla 120 ay vadeli konut kredisi çekebilirler.

Finans 13.04.2022 - 14:19 13.04.2022 - 14:19 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Halk Bankası'nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile sağladığı kredi vatandaşların gözünden kaçabiliyor. Banka müşterilerinin hak sahibi olması durumunda çok daha uygun faiz oranlarıyla ve standart kredi ödeme yöntemleri ile konut kredisi veriyor. Bankanın hangi özelliklerle bu kredileri sağladığı ve başvuru şartlarının neler olduğunu sizlerle paylaşıyoruz. 

HALK BANKASI'NDAN 1.04 FAİZ ORANIYLA 120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ

Halk Bankası kentsel dönüşüm kredisi hakkında yapmış olduğu açıklamasında "Afet riski altındaki evlerinizi dönüştürebilmeniz için, sizlere sunduğumuz özel avantajlara sahip kredimizdir." açıklamasında bulundu. Ancak bu kredi sadece ev sahipleri için geçerli değil bazı özel durumlarda kiracılarda faydalanabiliyor. Örneğin kentsel dönüşüm kapsamında evini yenileyecek olan ev sahipleri ile kentsel dönüşüm kapsamında yenilenecek olan bir binada kiracıyken ev almak isteyenler de bu kredi olanağından faydalanabilirler.  

Faiz Oranları Ödeme Olanları

Halk Bankası kentsel dönüşüm kredisi haberimizin başında da belirttiğimiz gibi yüzde 1.04 faiz oranıyla sağlanır. Çevre Bakanlığı'nın sağladığı destek kapsamında vatandaşlar 1.37 aylık faiz oranıyla kullanacakları konut kredisini 1.04 faiz oranıyla kullanacaklar. Çevre Bakanlığı aylık yüzde 0.33 oranıyla destek sağlamış olacak. 

Halkbank'ın resmi sitesinden ilan edilen faiz tablosu;

halkbank 1.04 faizi kredi

Halkbank söz konusu kredinin sağladığı olanaklara dair "Kredinizi, %1,04 faiz oranı ve %0,33 devlet destek oranı olmak üzere; toplam %1,37 faiz oranı ile 120 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz. Üstelik tahsis ücreti de ödemezsiniz." açıklamasında bulundu. 

HALK BANKASI KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ BAŞVURU İŞLEMLERİ

Kentsel dönüşüm kapsamında sağlanan konut kredisi için başvuru yapacak olanlar başvurularını banka şubelerine yapacaklar. İsteyen müşteriler bankanın internet bankacılığı ve müşteri hizmetlerinden daha kapsamlı bilgi alabilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@