Biri 141 M2 Diğer 150 M2 İlçe Belediyelerden Satılık 3+1 Daireler

Ankara Keçiören Vergi Dairesi Başkanlığı ile Sinop Boyabat Belediyesi iki ayrı ihale ile 141 m2 ve 150 m2 büyüklükteki 3+1 dairelerin satışlarının yapılacağını açıkladılar. İşte o satış duyuruları.

Emlak Haberleri 15.02.2022 - 09:12 15.02.2022 - 09:12 Mustafa Karagöz

Belediye başkanlıklarının kendilerine ait olan dairelerin satışları için yayımladıkları duyurulardan iki tanesi Ankara ve Kastamonu için oldu. 

Bu iki şehirde ev almayı planlayanların mutlaka incelemesi gereken duyurularda Ankara Vergi Dairesi Belediye Başkanlığı büyüklüğü 150 m2 olan bir daire ile Kastamonu Boyabat Belediyesi ise 141 m2 büyüklükteki bir daireyi satışa çıkardığını ilan etti. 

BELEDİYELERDEN SATILIK 3+1 DAİRELER

Konut satışları için ihgale düzenleyecek olan belediye başkanlıkları ilk işlem olarak isteklilerden başvuru toplayacak. Başvuruların ardından ise ihaleye katılım sağlanacak. İhale sürecinin sonunda ise een yüksek teklifi veren konutu almaya hak kazanacak. 

sinop ankara belediye konut satışı

Ankara Keçiören'de Konut Satışı

Keçiören Vergi Dairesi Müdürlüğü konut satışlarına ilişkin duyurusunda, konutun Etismesgut İlçesinde yer aldığını duyurdu. Konut hakkında detayları duyurusunda paylaşan Keçiören Vergi Dairesi Müdürlüğü şu bilgileri verdi. Dairenin çatı aralı dublex olduğu, 3+1 çift banyo wc li teraslı ahşap doğramalı salon ve oda zeminleri laminant parke, ıslak zeminler seramik, doğalgaz kombili bilgileri verildi. Konutun bulunduğu konuma ilişkin açıklamada ise . Etimesgut Belediyesine 600 m. Fatih Sultan Mehmet Bulvarına 3 km. Şehir Merkezi Kızılay’a 17 km. mesafededir. Bu konut için ihale işlemleri 9 Mart tarihinde Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir Kanunları Tahsilat Grup Müdürlüğü toplantı odasında yapılacak. 

* Muhammen Bedeli: 600.000 TL

Kastamonu Boyabat Belediyesi Konut Satışı

Boyabat Belediyesi ise konut satışlarına ilişkin açıklamasında "Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Camikebir Mah. Panayır cad.No:1 Daire :8 adresinde 1085 ada 18 parsel üzerinde bulunan taşınmazın  2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun  45 inci maddesine göre açık teklif usulü ile satışı gerçekleştirilecektir." açıklaması yapıldı. Konutun büyüklüğü 141 m2 olduğu ve konut için 23 Şubat tarihinde ihale düzenleneceği bilgisi verildi. 

* Muhammen Bedeli: 504.850

KAMUDAN KONUT ALMAK İÇİN

Kamu kurumlarından konut almak isteyenler için ilan edilen ihalelere önceden başvuru yapmak gerekir. Yukarıda yer alan konut satış duyurularına göre, ihale başvuruları öncesinde ihale düzenleyeceğini ilan eden kamu kurumlarının web sitesiden kılavuza ulaşılacak. Kılavuza ulaşıp inceleyen vatandaşlar daha sonra kılavuzda yer alan evrakları temin edip teslim edecekler. Ardından başvuru işlemleri evrak teslimi ile tamamlanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@