Birkaç Gün Önce Yapıldı! İşte Ocak 2022'de AK Parti'nin Oy Oranları Anketi

ASAL Araştırma Şirketi Ocak 2022 anket araştırma sonuçlarını açıkladı. Ocak ayının ilk günlerinde gerçekleştirilen ankette ise AK Parti'nin oy oranlarını artırdığı görülüyor. İşte o sonuçlar...

Gündem 12.01.2022 - 17:28 12.01.2022 - 17:29 Mustafa Karagöz

Ocak ayının ilk günlerinde ASAL Araştırma Şirketi AK Parti ile diğer partilerin oy oranlarına dair bir araştırma gerçekleştirdiğinş duyurdu. 6 Ocak tarihinde başlayan anket araştırması 9 Ocak tarihinde tamamlandı. 

AK PARTİ'NİN OY ORANLARINA OCAK 2022'DE ARTTI

Anket araştırması 28 şehirde gerçekleştirildi. Ankete bu şehirlerde yaşayan toplam 1725 kişi katıldı. Şirket anket araştırması kapsamında katılımcılara hangi partiyi desteklerini sordu.

"Bu Pazar bir milletvekili seçimi olsa oyunuzu kime verirsiniz?" sorusuna yanıt veren katılımcılar bilgisayar destekli telefon anketi (CATI) yöntemiyle gerçekleştirilen araştırmada destekleri partileri açıkladılar. Şirketin 2021 yılının son ayında gerçekleştirdiği araştırma kapsamında elde edilen verilere  kıyasla Ocak'ta oy oranlarını yüzde 1 oranında artırdığı görüşüyor. CHP'nin oy oranı aynı olurken oyunu artıran bir diğer parti İYİ Parti olarak tespit edildi. 

ASAL Araştırma Şirketi Ocak ayı anketinde AK Parti'nin oy oanını yüzde 36.7 olarak tahmin etti. Listenin ikinci sırasında ise CHP yer aldı. Ocak ayında CHP'nin oy oranı yüzde 23.8 olarak tahmin edildi. İYİ Parti'nin Ocak ayı oy oranı ASAL Araştırma Şirketine göre yüzde 11.9 olarak tahmin edildi. HDP'nin oy oranı yüzde 10, MHP'nin oy oranı ise yüzde 8.9 tahmin edildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@