Bitcoin Adım Adım Sona Sürükleniyor: 20 Bin Dolara Düşer Mi?

Kripto paralar büyük bir hızla erimeye devam ederken Bitcoin en büyük kaybı veren para birimlerinden biri oldu. Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para birimi adeta yok oluyor!

Finans 15.06.2022 - 14:47 15.06.2022 - 14:47 Gülcan Özer

Luna krizi ile büyük prestij ve güven kaybı yaşayan kripto para birimleri ardından Amerika'da açıklanan son enflasyon rakamlarının 40 senenin rekorunu kırması ile tepetaklak olmuştu. Bitcoin başta olmak üzere Ethereum, Solana, Ada gibi tüm kripto para birimlerinde sert düşüşler yaşandı. 

Hatırlanacağı üzere 2021 senesinin Kasım ayında 69 bin dolar barajını görerek tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin o dönemde yatırımcısına ciddi kazançlar getirmiş, yakaladığı yükseliş ile pek çok Türk yatırımcının da dikkatini çekmişti. Pek çok yatırımcı 40 - 45 bin dolar seviyesinden bitcoin'e giriş yaparken yaşanan düşüş nedeni ile milyarlarca liralık doların buhar olup uçtuğu belirtiliyor. 

BİTCOİN 20 BİN DOLARIN ALTINA DÜŞER Mİ, DÜŞÜŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Yaşanan Luna krizi sonrasında kripto para birimlerine olan güven büyük bir yara alırken kripto paralarda yaşanan düşüş daha da sertleşti. Luna krizi sonrası yeniden yükselerek kendisini bir kere daha 35 bin dolar barajına atan Bitcoin sonrasında ise Amerika'da açıklanan enflasyon rakamı ile ikinci büyük darbeyi almıştı. Bu darbe sonrasında BTC adeta erirken ilk olarak 30 ardından ise 25 bin dolar sınırı kırılmıştı. 

bitcoin 15 haziran

Bitcoin an itibari ile 20 bin 813 dolar seviyesinden işlem görürken bu rakamın da kırılması halinde büyük çöküş uyarısı geldi. Bazı yatırımcıların zararın neresinden dönsem kardır mantığı ile düşüş paniğinin etkisi ile satışlara başladığı, bunun da düşüşü hızlandırdığı belirtiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@