Bitcoin Balonu Patladı Mı? FED Endişesi ile Kaçış Başladı, BTC 8 Ayın Dibine Vurdu!

Son dönemin en sert ve hızlı düşüşünü yaşayan Bitcoin'den adeta kaçış yaşanıyor. Artık yükseliş umudunu kaybeden ve LUNA krizi sonrası büyük güven kaybı yaşayan Bitcoin neden düştü, düşüyor?

Finans 14.06.2022 - 08:32 14.06.2022 - 08:32 Gülcan Özer

Kripto paralarda yaşanan düşüş hiç hız kesmeden devam ederken yoğun satış baskısı adeta kaçışa dönüştü. Yükseliş umudunu kaybeden küçük yatırımcılar zararın neresinden dönülse kardır mantığı ile satışa başlarken bitcoin 8 ayın dibini gördü. 

Uzmanlar LUNA krizinin büyük güven kaybı yarattığını, Amerika'da açıklanan son 40 senenin en yüksek enflasyon rakamlarının daha da sıkı bir parasal sıkılaşma politikasına işaret ettiğini belirterek satışların bu nedenle arttığını dile getiriyor. Bitcoin'e en başından beri karşı çıkan ve güvensiz bir yatırım aracı olduğunu belirten uzmanlar ise büyük balonun sonunda patladığını iddia ediyorlar. 

FED BİTCOİN'İN FİŞİNİ ÇEKTİ Mİ, KRİPTO PARALARDA SON DURUM NE?

Kripto para piyasaları yatırımcılarına sürekli olarak eksi yazmaya devam ederken Bitcoin ne yazık ki yatırımcılarının kayıplarını her geçen saniye daha da arttırıyor. Jeopolitik ve küresel risklerin her geçen gün arttığı bir ortamda yatırımcılar riskli yatırım araçlarından adeta kaçış yaşarken bu kaçıştan en çok kripto paralar etkilenmişti. 

bitcoin 14 haziran

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para birimi olarak ilk sırada yer alan Bitcoin önce 25 bin, ardından 24 bin son olarak ise belirlenen yeni destek noktası olan 22 bin dolar direnç noktalarının altına sarkarak büyük kayıp yaşadı. An itibari ile 14 Haziran 2022 Salı gününe bitcoin 22 bin 313,20 dolarlık rakamla yine düşüş yönlü başladı. 2021 senesinin Kasım ayında 69 bin dolar seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin son 8 ayın dibine vurmuş oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@