Bitcoin Boğa Koşusu Erken Sona Erdi, Düşüş Alarmı Verildi! BTC Düşecek Mi, Son Durum Ne?

2021 senesinde rekor üzerine rekor kıran, yıl sonuna ise düşüş eğilimine giren kripto paralar dalgalı seyrini koruyor. Bir yükselip bir düşen bitcoin yatırımcısını üzmeye devam ediyor.

Finans 10.04.2022 - 16:05 10.04.2022 - 16:07 Gülcan Özer

Kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Mart ayının sonunda başlayan boğa koşusu beklentilerin aksine son derece kısa sürdü. Yaşanan yükseliş dalgası ile 2022 senesinde ki kayıplarını silen bitcoin tam yatırımcısının yüzünü güldürmeye başlamıştı ki FED tarafından gelen yeni açıklamalar ile yeniden düşüşe geçti. 

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından açıklanan son tutanaklarda faiz artışı için izlenecek politikanın beklenenden daha agresif olacağının ortaya çıkması kripto paraları geri çekti. Yaşadığı her yükselişte FED engeline takılan kripto paralarda tarih bir kere daha tekerrür etti. 

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜŞ SÜRECEK Mİ?

Bitcoin  'de yaşanan son düşüşün ana nedeni FED tutanakları olarak gösterilirken Ethereum da yaşanan kayıplardan olumsuz etkilendi. Bitcoin 43 bin doların altına sarkarak 42 bin 604 dolar seviyesinde tutunmaya çalışırken Ethereum ise 3 bin 245 dolar seviyesinde tutundu. 

fed kripto paraların peşinde

Kripto paralar hakkında görüşlerin Sözcü Gazetesi'ne açıklayan kripto para uzmanı Helin Çelik borsalarda tutulan kripto para rezervinin son yıllarının dip seviyesinde olduğunu belirterek risk iştahında bir artış yaşanması durumunda fiyatların hızla yukarı yönlü gidebileceğini söyledi. 

39 bin 500 dolara kadar olan geri çekilmeleri normal karşılayabileceğini belirten Çelik, her ay 96 binden fazla bitcoin'in borsalardan çekildiğini hatırlattı. Kripto paralarda FED tarafından yapılan açıklamalar, Amerika'da ki kripto para düzenlemeleri ve yaşanan ekonomik gelişmeler yakından takip edilmeye devam edilecek. 

EDİTÖR NOTU: Emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir, bu haber yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@