Bitcoin Dalgalanmalarına Karşı Uzmanlar Uyarıyor: Panik Yapmayın!

Bitcoin fiyatlarında meydana gelen düşüş sonrasında yatırımcıların panik olmasını değerlendiren uzmanlar açıklamalarda bulundular. Bitcoin fiyatlarının düşüşü hakkında uzmanlar ne diyorlar?

Finans 21.12.2021 - 16:00 21.12.2021 - 16:00 Elif İşçi

Kripto para lideri Bitcoin yaşanan düşüşlerle yatırımcılarını endişelendirmeye devam ediyor. Yapılan son değerlendirmelerin ardından bir ay önceki tabloya göre yüzde 33 oranında düştüğü belirlendi. Bitcoin fiyatları hakkında tahminlerde bulunan uzmanlar yıl sonuna doğru fiyatların yükseleceğini söylüyorlardı.

Bazı analistler yıl sonu tahminlerini rekor seviyeye ulaştırarak Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine kadar çıkacağını ifade ettiler. Ancak yaşanan düşüş beklentileri karşılamadı ve kripto para piyasasında ciddi bir panik dalgası meydana geldi.

BİTCOİN FİYATLARINDAKİ DÜŞÜŞ YENİ DEĞİL!

Bitcoin Dalgalanmalarına Karşı Uzmanlar Uyarıyor- Panik Yapmayın!2

Bitcoin fiyatlarında düşüşler yaşanmaya devam ederken yaşanan paniğin giderek yükselmesi analistleri de harekete geçirdi. Geçmiş dönemler de gündeme geldiği zaman aslında son 13 yıllık zaman diliminde Bitcoin fiyatlarının hep yıl sonları düştüğüne vurgu yapıldı.

Aslında yıl sonu düşüşlerinden daha çok yıl sonunda yaşanan çıkışların uzmanlar tarafından şaşırtıcı bir adım olabileceği ifade ediliyor.

BİTCOİN TARİHTE 5 KEZ YILSONU YÜKSELİŞİ YAŞADI

Bitcoin yatırımcıların panik ile hareket etmeden önce geçmiş döneme bakmaları gerektiğini söyleyen uzmanlar şimdiye kadar tarihte sadece Bitcoin fiyatlarının yıl sonu 5 kez yükseliş yaşadığı görüldü.

Bitcoin fiyatları geçtiğimiz ay rekor kırarak yıl içerisindeki en yüksek seviyeye çıktı. Ancak sonrasında ciddi bir düşüşe geçti. Tüm bu düşüşler aslında paniğe neden olsa dahi geçen yılın aynı dönemine göre bir karşılaştırma yapıldığı zaman yüzde 90 oranında yüksek olduğu görüldü.

Uzmanların büyük bir kısmı 2022 yılının ilk ayları için Bitcoin fiyatlarından son derece umutlu olduklarını ve ciddi bir yükseliş yaşanacağını ifade ettiler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@