Bitcoin Darbe Üstüne Darbe Yiyor! Çin Kripto Pararala Ölümcül Darbeyi Vurdu

Son dönemde kripto paralar büyük bir düşüş trendi içerisine girerken Çin'den gelen yeni haber toparlanma sinyalleri veren kripto paralara ölümcül darbe olarak nitelendirildi.

Bitcoin Darbe Üstüne Darbe Yiyor! Çin Kripto Pararala Ölümcül Darbeyi Vurdu

2021 senesinde yaşadığı büyük çıkış ile tüm dünyada dikkatleri üzerine toplayan ve önceden temkinli yaklaşan kişilerin bile dikkatlerini üzerine çeken kripto paralar yıl sonunda sert düşüşe geçmişti. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere pek çok kripto para ve alt coinde sert düşüşler yaşanmıştı.

2022 senesine de dalgalı başlayan kripto para birimleri toparlanmaya başlarken Çin'den gelen açıklama sevinci yarım bıraktı. Çin devlet dairesi Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından alınan karar toraplanma sinyalleri veren kripto paralarda kayıp yaşanmasına neden oldu.

BİTCOİN, ETHEREUM NEDEN DÜŞTÜ, KRİPTO PARALARDA SON DURUM NE?

Oldukça sert bir düşüş yaşayan kripto para piyasasında başlayan fırsat alımları ile kurlar yeniden yukarı yönlü hareket etmeye başlamıştı. Ancak, Çin devlet dairesi Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından açıklanan karar yükselişin kısa sürmesine neden oldu. Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda yeniden düşüş yaşandı.

11 ocak bitcoin

Kripto para madenciliğinin en büyük kaynağı olarak gösterilen Çin'de kripto paraların 'ortadan kaldırılması gereken endüstriler' arasına alınması kripto para piyasasında büyük bir deprem yaşanmasına neden oldu. Sanal Para ve Madencilik faaliyetlerinin bu sınıfa alınmas ile Bitcoin büyük bir hızla değer kaybederken 41 bin 794 seviyesine kadar çekildi.

Ethereum ise Bitcoin'den pozitif ayrışarak yükseldi ve bin 3 bin 118 dolar seviyesini gördü. Çin'in kendi geliştireceği dijital Yuan'a yol açmak için bu kararları aldığı iddiaları da gündeme taşınırken bitcoin haberin açıklanması ile yeniden düşüşe geçti.

SONRAKİ HABER