Bitcoin Depremi Kripto Para Piyasalarını Salladı, BTC Fena Çakıldı!

Kripto paralar türbülans şoku ile sarsıldı, Bitcoin fena çakıldı! Kripto para piyasalarının devi Bitcoin adeta eridi, yeniden 60 bin doların altına sarktı. 1 BTC ne kadar, kaç dolar, TL, neden düştü?

Finans 27.10.2021 - 16:42 27.10.2021 - 16:42 Gülcan Özer

Kripto para piyasaları son derece sert iniş ve çıkışlarla dalgalı seyretmeye devam ediyor. Özellikle de kripto para piyasalarının kralı olarak anılan ve en çok işlem gören para birimi olan Bitcoin yaşadığı dalgalı süreç ile yatırımcıların başını döndürüyor. 

Gelen haber akışının yanı sıra spekülatif açıklamalar nedeni ile sert bir şekilde inip çıkan Bitcoin bu sefer yönünü aşağıya çevirdi. Shiba Coin (SHIB) en çok araştırılan kripto paralar arasına adını yazdırmayı başarırken bitcoin'de yaşanan sert düşüş sonrasında çok sayıda alt coin fiyatı da adeta eridi. 

BİTCOİN NE KADAR, 1 BTC KAÇ DOLAR OLDU?

67 bin dolar zirvesini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek tarihi rekorunu kıran Bitcoin için 70 bin dolar senaryoları konuşulurken BTC beklenmedik bir hızla düştü. Bitcoinin satış fiyatı çıktığından çok daha hızlı bir şekilde düştü ve 60 bin dolar seviyesinin altına geriledi. 

bitcoin kurur 27 ekim 2021

Bitcoin'de yaşanan geri çekilme ile psikolojik destek noktası olarak kabul edilen 60 bin dolar seviyesi kırıldı ve bitcoin 59 bin 97 dolar seviyesine kadar çekildi. Bitcoin'in 58 bin dolar seviyesini görüp görmeyeceği merak konusu olurken zirve sonrası Nisan ayında yaşanan sürecin bir benzerinin yaşanıp yaşanmayacağı da merak konusu oldu. 

Hatırlanacağı üzere BTC Nisan ayında 64 bin 854 dolar seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kırmış ardından TESLA CEO'su Elon Musk tarafından yapılan spekülatif açıklamaların etkisi ile 30 bin doların altına kadar gevşemişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@